Saturday, June 03, 2023

Купівля нерухомості в Італії, що і як?

Італія, як місце для постійного проживання або проведення відпусток, залишається привабливою для небідних українців. Процедура покупки здається складною, лякаючою, ризикованою, особливо для тих, хто не володіє італійською мовою, не знає традицій і законів країни, але насправді тут все абсолютно чітко і прозоро. Все суворо регламентовано законодавством Італії, а етапи покупки здійснюються у певному порядку.

Найкраще, коли в цій непростій справі бере участь агентство нерухомості, яке допоможе вибрати будиночок в горах, або віллу в двох кроках від моря, або недорогу квартиру, або розкішні апартаменти у великому місті, або землю під будівництво, або бізнес на будь-який смак – одним словом, все те, чого бажає клієнт. Найкраще спертися на ті агентства, де є співробітники, які володіють обома мовами та мають досвід роботи на ринку італійської нерухомості. Агентство повинно мати ліцензію, зареєстровану в Торгово-Промисловій палаті того регіону, де воно працює.

Вибір житла в Італії – перший етап

Зазвичай все починається з листування з одним або декількома агентствами нерухомості, які висилають клієнтам опис і фотографії. І все ж, часто покупці приїжджають з невиразними уявленнями про регіон і з не цілком чіткою ідеєю, який будинок, віллу або квартиру їм би хотілося. Зазвичай на місці багато що стає зрозумілим. Та вілла, яка здавалася привабливою у всіх відносинах, стоїть у чистому полі і далеко від інфраструктури – треба користуватися транспортом. Той будинок, де був проведений «європейський ремонт», пригнічує якістю обробки. Та недорога квартира, яка радувала по фотографіях не тільки ціною, але і розташуванням, панорамними видами, виявляється без ліфта і в слабозаселеному будинку, де постійно проживає лише одна сім'я.

Важливо також самим розуміти, з якою метою купується нерухомість в Італії. Чи буде це лише інвестиція, як засіб збереження капіталу, чи буде це місце, куди можна приїжджати, коли є вільний тиждень. Хтось має на увазі комерційне використання своєї нерухомості або ж, переселення в Італію як кінцеву мету. Чим відвертіше потенційний покупець з агентом, тим простіше і швидше можна знайти те, що в реальності хочеться.

І, звичайно, перегляди об'єктів з кваліфікованим співробітником агентства остаточно прояснюють картину. І вже тоді складається остаточне рішення: так, тут і тільки тут, так, тільки таку віллу або тільки ці апартаменти. Чесний агент обов'язково вкаже на дефекти, які можуть доставити неприємності в майбутньому (підвищена вологість приміщення, тріщини тощо). Розповість про те, що, наприклад, мешканці даного багатоквартирного будинку вирішили встановити ліфт. А це зажадає інвестицій від усіх власників квартир у цьому будинку. Наприклад, про те, що на наступний рік заплановано ремонт фасаду чи даху, а це теж майбутні витрати. А може, муніципалітет запланував будівництво висотного будинку, який закриє повністю чудовий морський вигляд. Чим більше клієнт задасть питань, тим краще. Краще заздалегідь бути готовими до певних витрат і можливих змін.

Пропозиція про купівлю – другий етап придбання житла в Італії

І все-таки після переглядів, сімейних дискусій житло обрано. Настає момент зробити пропозицію господареві. Пропозицію в Італії роблять в письмовому вигляді, і власник протягом визначеного відрізка часу (звичайно 7-10 днів) повинен дати відповідь, точно так само в письмовому вигляді. Іноді пропозиція – це початок серйозних торгів, переговорів і взаємних поступок. Якщо компроміс знайдено, складається Попередній договір про купівлю, де вже обговорюються багато деталей, у тому числі: в які терміни будуть здійснюватися платежі; спосіб погашення іпотеки, якщо така є; визначається дата Договору у нотаріуса.

І, головне, вноситься застава, яка «заблокує» цю нерухомість. Якщо клієнт передумає, то втратить свій депозит. А якщо продавець раптом отримає більш цікаву пропозицію від іншого покупця, то він повинен повернути заставу першому в подвійному розмірі. Цього, як правило, ніколи не відбувається, оскільки питання серйозне, і сторони попередньо добре все продумали.

Нотаріальний акт – третій і заключний етап купівлі нерухомості в Італії

До цього моменту більша частина суми внесена. Адвокати нотаріуса перевірили житло за всіма параметрами, простежили історію і перехід нерухомості з рук в руки за останні 15 років, проконтролювали записи в усіх реєстрах. Покупець, продавець, свідки і обраний покупцем перекладач зустрічаються в нотаріальній конторі. Там буде зачитаний складений заздалегідь і перекладений на російську чи українську мову нотаріальний акт купівлі-продажу. Виявлені неточності, помилки усуваються на місці. Проводяться останні узгодження.

Покупець отримує ключі, перекладений на російську мову договір, а разом з ними всі права на квартиру або будинок.






Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: