Tuesday, March 19, 2024

Стратегія створення прибуткової нерухомості

Існують різні інвесторські стратегії при створенні прибуткової нерухомості. Вони відносяться до перепланування приміщення, або до його збільшення.

Якщо розглядати житлову нерухомість, яку можна використовувати в якості здачі в оренду подобово, або на довгий термін, то одна з головних особливостей - це використання всіх вікон. Що мається на увазі. Наприклад: є велика кімната 20 кв. метрів з двома вікнами. Її, умовно, можемо здати за 10 тисяч. Якщо її поділити на дві - отримаємо дві кімнати по 10 кв. м, кожна з яких зі своїм вікном, можливо з кухонним блоком, то кожну можна буде здавати по 8 тисяч гривень. Маємо фінансову вигоду 6 тисяч. Тобто, інвестори намагаються перепланувати приміщення так, щоб було використано кожне вікно.

Тому при покупці інвесторської нерухомості, яка буде надалі здаватися, дуже важливо враховувати розташування вікон, їх кількість і метраж квартири.

При переплануванні квартири необхідно врахувати:

  • звукоізоляцію;
  • гідроізоляцію;
  • розміщення фонових труб;
  • електрику;
  • мокрі зони;
  • ширину коридору;
  • двері.

Одна з причин малорентабельного бізнесу - тонкі перегородки, тобто погана звукоізоляція. В результаті будуть скарги квартиронаймачів і втрата прибутку.

Гідроізоляція - не менш важлива частина інвесторської роботи, тому що при недосконалості будівельного законодавства неможливо зводити мокрі точки там, де хоче інвестор. Мокрі точки повинні розташовуватися над мокрими точками, а не над житловим приміщенням.

Фанові труби. Є дві можливості протягнути їх до мокрих точок: в перекритті або в подіумі. Все залежить від конструкції будинку.

Електрику слід проводити зовнішню. Це швидше і зручніше в подальшому використанні.

Мокрі зони не розміщуються над житловими. Виняток становить перший поверх. Але теж є одна умова - свою житлову зону не можна розміщувати під мокрою зоною верхніх сусідів. Глибина ванної кімнати повинна бути не менше 1.2 метра,
ширина - 0.8 метра, вхід не повинен бути з житлової зони або кухні.

При переплануванні квартир в окремі студії або під здачу по кімнатах виникає спірне питання з шириною коридору - 85 см, або 1,2 метра. 85 см - житлові приміщення, 1,2 метра - готельні. У законодавчій термінології на сьогоднішній день великий пробіл, і багато інвесторських об'єктів не потрапляють ні під одну з двох категорій, а свого визначення не мають. Тому варто перестрахуватися.

І останнє. Двері в кімнати повинні відкриватися всередину. Двері ванної кімнати так само повинні відкриватися в кімнату. Цьому є логічне пояснення - якщо людині стане погано, натиснувши на ручку, вона вивалиться в кімнату.

За Санітарними Нормами і Правилами (СНіП) 208.01-89 "Проектування житлових будинків") висота приміщення повинна бути 2.5 метра, висота віконного отвору 1.5 метра, мінімальна площа - 8 кв. м, ширина коридору - 0.85 метра.

Враховуючи всі ці поради при створенні інвестиційних об'єктів, такі квартири будуть рентабельними і користуватися попитом.






Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: