Friday, June 02, 2023

Первинний і вторинний ринок житла, що краще?

Досить часто багатьох потенційних покупців, цікавить питання: який ринок житла краще – первинний чи вторинний. Намагаючись оцінити всі плюси і мінуси прийти до спільного знаменника неможливо. Так як для одного, така покупка вигідна, а для іншого накладна.

Дешева нерухомість — переваги і недоліки


На первинному ринку багато залежить від забудовника. Якщо забудовник порядний, то й будинок побудований на совість, ключі видані вчасно.

Але квартири, придбані в новобудові, природно, продаються без обробки, а точніше, тільки голі стіни.

В таку нерухомість потрібно вкладати грошові кошти, для того щоб все виглядало на совість, а це вимагає чималих витрат.

Вдалим придбанням, можна вважати квартиру в новобудові, якщо вона знаходиться в районі з розвинутою інфраструктурою.

І також безліч покупців розглядають первинне житло, у якості додаткового джерела доходу. Вкладення на ремонт, тим більше, якщо робити звичайний косметичний — бюджетний варіант. З часом все окупиться, а якщо нерухомість придбана з передбаченням подальшої здачі в оренду, то власник нічого не втрачає.

До ще одного вагомого плюса, можна віднести купівлю житла в нових районах, де незабаром з'явиться нова гілка метро. Це говорить про те, що покупка квартири може обійтися на порядок менше, особливо якщо розглядати покупку переважно на стадії котловану. В цьому випадку ціна за квадратний метр значно менша.

Відповідно якщо, в таких районах прогнозують швидке відкриття нової станції метро або транспортного вузла, ціни на квартиру блискавично піднімуться. Це дає можливість покупцеві, вигідно продати нерухомість, навіть у тому випадку, якщо житло без ремонту.

Міфи про вторинний ринок


На вторинному ринку квартири вже обжиті мешканцями, не потрібно замислюватися про ремонт. Якщо тільки щось виправити і відновити, поклеїти шпалери, наприклад, або змінити вікна.

Але більшість все ж воліють новобудову вторинного житла, з тієї причини, що в квартирі, може, перебувати хто-небудь з «мертвих душ». Під таким визначенням маються на увазі люди, які все ж залишаються претендувати на житло, навіть після продажу.

Часто при компетенції ріелтора або приватного маклера, купівля житла зроблена за всіма необхідними документами, але...

При проходженні невизначеної кількості часу, трапляється що хтось з колишніх мешканців все ж не виписаний з особового рахунку приміщення і все ще на нього претендує.

Наприклад, родичі колишніх мешканців перебувають у місцях позбавлення волі, або особи, не виписані з житлової площі, при оформленні угоди знаходяться в будинках пристарілих тощо.

Це говорить про те, що ризик є в обох випадках і на первинному і на вторинному ринках.

Який варіант краще розглянути вирішувати тільки самому покупцеві.






Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: