Friday, June 02, 2023

Як знизити витрати на оренду житла?

Починати економити на оренді житла слід ще при пошуку квартири. Наприклад, можна не звертатися до послуг різних агентств нерухомості, а провести пошук квартири самостійно. При цьому сума внесеної орендної плати при оформленні договору безпосередньо з господарями може бути менше на один місячний платіж, який забирають собі агентства за надання своїх послуг.

Деяку роль відіграє і розташування житла, яке здається в оренду. Наприклад, квартира, навпроти якої знаходиться зупинка громадського транспорту, може коштувати дорожче такої же, але розташованої на один квартал далі. Ці 300-400 метрів, які доведеться пройти пішки, можуть принести відчутну економію. Природно, що вартість оренди житла, розташованого далі від центру, буде набагато меншою.

Необхідно брати до уваги сезонні зміни вартості орендної плати, які відбуваються у великих містах на початку навчального року, коли збільшується потік студентів. Статистикою встановлено, що вона знижується, коли закінчується навчальний рік. В цей час пропозиція завжди перевищує попит.

Оренда житла без меблів допоможе серйозно заощадити, якщо порівнювати з аналогічною квартирою, але обставленою всіма необхідними речами та меблями.

Можна спробувати знайти квартиру, використовуючи соціальні мережі в Інтернет. Плюс цієї дії полягає ще й у тому, що можна прочитати поради, якими діляться досвідчені квартиронаймачі. Крім цього, потрібно детально вивчити типові договори, які необхідно укладати при оформленні житла в оренду.

При довгостроковій оренді можна домовитися про проведення косметичного ремонту, який буде здійснюватися в рахунок орендної плати.

Слід звернути увагу і на квартири, які знаходяться над магазинами. Вони здаються за більш низькими цінами. Магазин, розташований на першому поверсі будинку, навряд чи принесе якісь серйозні незручності, якщо в орендованому житлі планується тільки ночувати, а решту часу проводити на роботі.

Велику роль відіграє і площа орендованого житла, так як це відбивається на суму платежів, які необхідно буде додатково здійснювати за комунальні послуги. Звідси висновок - чим менше площа житла, тим нижче вартість комунальних послуг.

А самий економний варіант - це, напевно, спільна оренда. Цим часто користуються студенти, молоді фахівці або трудові мігранти, які в цілях економії можуть терпіти будь-які психологічні незручності.