Tuesday, May 30, 2023

Прогулянки по Києву

Місця, де мешканці та гості Києва полюбляють проводити час. Історичні місця де в Києві можна погуляти, відпочити або просто отримати моральну втіху

Головна вулиця Києва – Хрещатик

КРЕЩАТИК

На сьогоднішній день головний центр прогулянки по Києву молоді. Відсутність транспорту, яскраве освітлення Київських ліхтарів дає комфорт та затишок під час вечірньої прогулянки. Важко назвати час коли з'явився Хрещатик, але сміливо можна віднести до історії створення Києва.

Центральний універмаг, Бесарабський ринок, Пасаж, Макдональдси, велика кількість бутиків, салони мод, ювелірні салони та інші торгові мережі, що на сьогоднішній день процвітають на Хрещатику.

Для любителів кіно, кінотеатри: «Дружба» (вул.Хрещатик, 25), «Орбіта» (вул.Хрещатик, 29), «Україна» (вул.Городецького, 5)

Визначна пам'ятка Хрещатика - «Майдан Незалежності», головна площа Києва. Остання реконструкція 2001 року. Де створено підземну торгову мережу «Глобус».

Метро «Хрещатик» та «Майдан Незалежності».


Андріївський узвіз

Головне місце прогулянки по Києву для любителів живопису, антикваріату – це Андріївський узвіз. Одна із старовинних вулиць Києва, з'єднує центр Києва з Подолом. Історія назви вулиці датується близько 40-х рр. ХVIII ст. На даний час атмосфера вулиці нагадує ХIХ - початок ХХ ст., Переповнена продажем антикварних речей, сучасного живопису та інших виробів народного мистецтва.

На Андріївському узвозі можна знайти затишне містечко для відпочинку на смак у вигляді ресторанчика або кафе-бару, їх велика кількість дає можливість широкого вибору. Також є популярний у Києві театр «Колесо», де можна приємно провести час.
Для любителів старовини, історії Києва, є можливість відвідати музей у будинку 13, де жив і творив письменник М.О. Булгаков. Про всю історії Андріївського узвозу можна дізнатися в музеї «Однієї вулиці», що користується великою популярністю в гостей Києва.
Основна визначна пам'ятка Андріївського узвозу - Андріївська церква, побудована в 1753 році (проект В. Растреллі), проект заклала імператриця Єлізавета Петрівна в 1744 році.


Києво-Печерська лавра

КИЕВО-ПЕЧЕРСКАЯ ЛАВРА

Найсвятіше місце прогулянки по Києву - Печерська лавра. Лавра була заснована в ХІ ст. Печерська від слова печери, які були знайдені в підземеллях, що своєю загадковістю щоденно притягають велику кількість туристів з усього світу.

Виїжджаючи на один з мостів лівобережного Києва, в очі кидаються золотоверхі куполи на пагорбах Дніпра, це і є Києво-Печерська лавра.
Похід по лаврі не залишить без уваги таємничим духом старовини. Церкви наповнені загадковими, стародавніми гординями духовності - іконами, безцінними витворами мистецтва.
На території лаври є музей мініатюрних фігур, де можна ознайомитися з рукотворними винаходами давніх українських майстрів.
Потрапити в лавру можна з вулиці Хрещатик або від метро «Арсенальна», на автобусі 20.


Золоті ворота

ЗОЛОТЫЕ ВОРОТА

Одним з знаменних місць прогулянки по Києву - Золоті ворота. Обличчя Києва, знаменне у всьому світі. Відноситься до епохи відновлення, слов'янської держави - ​​Київської Русі. Найдавніший зразок архітектури, побудований при київському князі Ярославі Мудрому в 1164 році.

Остання реставрація, що надала Золотим воротам оригінальний вигляд, відбулася в 1982 році, на святкування 1500-річчя Києва.
Всередині діє музей, присвячений історії Золотих Воріт.

Найближче метро «Золоті Ворота».

Софійський собор

СОФИЙСКИЙ СОБОР

Однією і головною гординею Києва є Софія Київська чи собор Святої Софії. Зачароване місце прогулянки по Києву. Найбільший витвір архітектури і мистецтва можна побачити, відвідавши це місце.

Історія Софії Київської відносить нас в одинадцяте століття. Внутрішнє оздоблення майже не змінилося. Велика колекція мозаїки прикрашає стіни. На території безліч будівель, що відносяться до сімнадцятого століття.
Дзвіницю собору прикрашає живопис 11 століття у вигляді зображення жонглерів, музикантів, танцюристів, що свідчить про культуру того часу.
Перший фундамент Софії Київської закладений за часів правління князя Ярослава Мудрого. У той час Київська Русь була однією з великих держав у Європі.
Розташована Софія Київська в самому центрі Києва.