Дізнатися про наявність вільної
квартири на добу в центрі Києва
+380679707095
+380633554431
+380957664975
Замовити або бронювати!
На сьогоднішній день виникає чимало ситуацій, коли постає питання про вирішення житлових проблем. Здебільшого з цим постають учні вузів з інших міст, молоді пари, які хочуть спробувати самостійне життя, молодята. Однак, придбати заповітні квадратні метри у власність відразу ж, як тільки виникає ця проблема не так вже і легко, і не кожному доступний спосіб.
А як йдеться - попит народжує пропозицію.
Зараз на ринку нерухомості дуже популярний і затребуваний найм житла. Даний договір регулюється нормами Цивільного та Житлового права.
В оренду може здаватися тільки житлова нерухомість — квартира, кімната, житловий будинок або його частина. Строки договору найму житла можуть варіюватися від одного місяця до п'яти років.
При бажанні здати нерухомість виникає питання зайнятися цим самостійно або звернутися в спеціалізовану компанію. Звичайно, краще звернутися до ріелтора, але не кожен з потенційних клієнтів буде готовий заплатити за їхні послуги тому, швидше за все, на пошук клієнта піде більше часу.
Встановлюючи ціну, потрібно враховувати такі фактори, як місце розташування, інфраструктура навколо і якість ремонту, але при цьому безпідставно завищувати її не варто.
Оплата за квартиру обговорюється сторонами і відповідно прописується в самому договорі. Одна зі сторін не може змінити цей пункт без згоди іншого учасника угоди. Крім того, в деяких випадках, крім фіксованої суми, власник має право вимагати оплату за електроенергію, світло і воду, що необхідно відобразити в договорі.
Природно, здаючи квартиру, господар сподівається на підтримку чистоти і порядку, а також використання зданого нерухомого майна за прямим призначенням. За недотримання цих пунктів наймодавець має право розірвати договір в односторонньому порядку.
У відповідності з Цивільним кодексом договір найму укладається в письмовій формі, необхідність звернення до нотаріуса в даному випадку немає. Однак при бажанні і злагоді однієї й іншої сторони, даний договір можна завірити в нотаріальній конторі.
Згідно з нинішнім законодавством, продаж зданого в найм житла не тягне за собою розірвання договору або зміни його, крім того, що наймодавцем буде вже новий власник. У зв'язку з цим договір краще укладати на короткі періоди часу, і за необхідності переукладати його, щоб не виникло якихось проблем у подальшому.
Здавання житла в найм – це один із способів отримання доходу, у зв'язку з цим обов'язком власника житла буде подання відповідної інформації до податкового органу і необхідна оплата.
Не варто нехтувати укладенням договору найму, як наймодавцеві, так і наймачу. Це буде гарантом, як ваших прав, так і обов'язків. Крім того, при виникненні спірних ситуацій і необхідності звернення до суду, договір найму буде запорукою спокою.
Таким чином, при укладенні договору найму житлового приміщення потрібно бути дуже пильним і обов'язково вказати в ньому об'єкт договору, терміни і суму до оплати, а також строк, на який буде укладено договір.