Tuesday, March 19, 2024

Ризики, які виникають при купівлі житла в новобудові

Ріелтори стверджують, що їхні клієнти панічно бояться купувати нерухомість в новобудовах і готові переплатити, але тільки взяти вторинне житло. У чому ж справа?

Недобудовані будинки

Головна причина відмови від новобудов – боязнь «недобудови», тобто клієнти боятися, що будівництво затягнеться на довгі роки, і врешті-решт будинок буде так і зданий. Дана проблема зустрічається майже у всіх регіонах країни, тому охоплює все населення України.

У країні багато постраждалих, випадки яких отримали в ЗМІ великий резонанс, але все ж оптимальну угоду досягнуто не було. Найбільш насторожені ті, хто вже поставав з недобудованими будинками і хочуть усіма шляхами обійти це.

Забудовник здатний довго не підключати комунікації до будинку або взагалі може розоритися, тому не дивно, що ця категорія людей налаштована максимально скептично до новобудов і вибирає в більшості випадків вторинне житло.

Якість житла

Агенти повідомляють, що часто до них приходять клієнти, які просять квартири тільки в будинках часів Сталіна і Хрущова. Вони впевнені, що якість цих будинків вища (звуко і теплоізоляція кращі, стіни товщі, а стелі вищі), ніж у новобудовах, і якщо будинок простояв 50 років, то простоїть ще стільки ж.

Чому у новобудов часом низька якість?

Квадратний метр нерухомості повинен мати адекватну ціну, щоб забудовник міг продати всі квартири в багатоповерхових будинках, тому вони шукають, де можна заощадити. Природно, доступніша економія на будматеріалах.
Відповідність мінімальним вимогам споруди - не означає комфортабельність для майбутніх жителів.

Будинок не готовий

Навіть люди, які довіряють забудовникам, воліють купувати квартиру на вторинному ринку, оскільки людина могла продати власність, а грошей на покупку в новобудові не вистачає. Або ж сім'ї воліють вторинки, тому що можуть в терміновому порядку прописатися там.

У сім'ях, де є дитина-школяр, теж частіше купують вторинне житло, та й ріелтори радять в такому випадку купувати його. Велику роль відіграють і сусіди. Покупці хочуть познайомитися і поспілкуватися з сусідами, щоб дізнатися більше про будинок, район, комфорт життя, а в новобудовах зробити це неможливо.

Розташування будинку

При виборі вторинної квартири є шанс заселитися ближче до центру, оскільки він давно забудований. А ось новобудови виникають на пустирях, десь на околицях міста. Важлива транспортна доступність, особливо в містах - мільйонниках, дорога від дому до роботи повинна займати по ідеї мінімум часу, але забудовники будують там, де дали дозвіл.

Відсутність бажання робити ремонт

Вторинки продаються з якісним ремонтом, меблями та технікою, в той час як в новобудовах іноді не буває навіть чорнової, виходить, що доводиться викладати кругленьку суму за ремонт.

Турботи з ремонтом не початкові у вторинному житлі, можна в'їхати і жити відразу, а ремонт відкласти на певний термін, протягом якого можна зібрати потрібну суму. Саме тому більшість людей вибирає вторинні квартири.






Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: