Saturday, February 04, 2023

Купівля житла в Болгарії, на що звертаємо увагу?

Стати власником болгарської нерухомості просто, однак, щоб несподівано не розлучитися з заощадженнями і тільки що придбаним житлом, потрібно знати деякі тонкощі.

Не робіть покупку, попередньо не оглянувши об'єкт і не ознайомившись з атмосферою району. Фотографії часто не зображають реалій і заявлену площу нерухомості. Окрім самого житла, пильну увагу зверніть на оточення об'єкта, сусідів, куди вигляд з вікна у житлового приміщення, наявність заявленої інфраструктури, віддаленість пляжу, чи знаходиться поблизу циганський квартал або звалище.

Для здійснення угоди, крім грошей, потрібен лише паспорт. Купівля болгарського житла в цілому - досить налагоджений механізм. Першим зазвичай укладають попередній, а тільки потім основний договір, звичайно, сплачується мито та нотаріальний збір. Після здійснення всіх процедур новий власник зобов'язаний повідомити про себе місцевому податковому органу.

При придбанні сільської будови в Болгарії спочатку необхідно зареєструвати фірму, тому що ділянка землі, де знаходиться будинок, не підлягає продажу фізичній особі - не громадянину країн ЄС.

Нічого проблемного тут немає, оскільки болгарський адвокат легко зареєструє засновану українцем фірму. Ця процедура може зайняти кілька тижнів. З документів потрібно знову ж, тільки паспорт. Займатися комерцією новій фірмі не обов'язково: болгарське законодавство дозволяє таким організаціям мати нульові баланси у фінансових звітах.

Будьте обережні купуючи житло в Болгарії

Попередній договір, який зазвичай підписують першим, не перетворює вас у законного власника обраної нерухомості. Іншими словами, цей документ - договір про наміри. Нотаріус посвідчує лише підписи сторін, дату документа. На жаль, трапляється, що на один об'єкт укладено з окремими потенційними покупцями кілька попередніх договорів. Основний документ (договір купівлі-продажу) може бути укладений з новим власником! Іноді краще взагалі обійтися без попереднього договору.

Підписуючи основний договір, продавці «забувають» сказати про непогашену іпотеку. Новий власник дізнається про це будучи новоселом. Далі продавець оголошується банкрутом, а банк відповідно заарештує ваше нове майно. Сумний підсумок - горе-покупця залишили без засобів та квартири. Прикро, оскільки допомогти тут неможливо, зате запобігти ситуацію легко. Проявляйте пильність, обговоріть з продавцем поетапну оплату, здійснюючи будь-які фінансові маніпуляції (зокрема, погашення відсотків), залучайте нотаріуса.

Недобросовісні забудовники не поспішають ввести в експлуатацію вже набутий вами об'єкт, оскільки велика кількість квартир у них не розпродана. В результаті у «щасливого» власника немає можливості жити у власних апартаментах, зате зникли складності при отриманні в'їзної візи.

Як дохідне джерело болгарська житлова площа не підходить. Пляжний сезон тут становить три місяці, ринок оренди перенасичений. Витрати на обслуговування квартири перевищать можливий прибуток. Якщо ви серйозно маєте намір перетворити свою болгарську власність в прибуткову нішу, тоді купуйте у великих населених пунктах елітне житло, а здавати його потрібно на тривалий термін.Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: