Дізнатися про наявність вільної
квартири на добу в центрі Києва
+380679707095
+380633554431
+380957664975
Замовити або бронювати!
Уявімо ситуацію, що Ви вирішили освоїти нові горизонти і розпочати свою справу. Природно, відразу ж постає питання про те, де вести свою діяльність. Пам'ятайте, що будь-яке приміщення, призначене для особистого використання та житла, заборонено обіймати для здійснення комерційної і підприємницької діяльності. Тому перше питання, яке повинні вирішити – це переведення з житлового приміщення у нежиле на офіційному рівні.
Отже, з якого боку підійти до проблеми і з чого починати?
По-перше, потрібно зібрати всі необхідні папери, оригінали документів та їх нотаріально засвідчені копії.
1) Документи, що підтверджують Ваші права власності на предмет нерухомості. Це договір купівлі-продажу, свідоцтво про держреєстрацію права, договір переуступки чи дарування тощо. Копії завірте в нотаріальній конторі.
2) Техпаспорт об'єкта нерухомості, отриманий в Бюро технічної інвентаризації. Тут же Ви отримуєте план всього будинку (план поверхів).
3) Якщо Ви збираєтеся переносити перегородки і міняти планування приміщення, то розробіть проект реконструкції.
4) Часто квартира має кількох власників, тому перш ніж почати процес переведення, заручіться письмовою і нотаріально засвідченою згодою всіх правовласників.
5) Якщо Ви не особисто збираєтеся займатися всієї юридичною тяганиною, то обов'язково належним чином оформіть повіреному довіреність.
Всю роботу по переводу об'єкта нерухомості в статус нежитлового можна розділити на три ключові етапи.
За встановленою формою потрібно заповнити заяву. Для цього зверніться до адміністрації Вашого району. До заяви належить додати копії потрібних документів. Ваша заява буде розглядатися міжвідомчою комісією протягом місяця - півтора. Після закінчення цього терміну буде вирішено чи перевести житлове приміщення, чи відмовити.
Якщо комісія прийняла позитивне рішення по вашій квартирі, то на Вашу адресу буде надіслано відповідне повідомлення, узгоджене та підписане в місцевій адміністрації.
Далі, якщо Ви задумали зробити перепланування, яке передбачає реконструкцію, то спочатку потрібно отримати спеціальний дозвіл. Він буде виданий на підставі узгодження дій з контролюючими інстанціями. Після того, як завершаться всі роботи з перевлаштування квартири, потрібно буде запросити спеціально створену приймальну комісією, для складання акта приймання робіт. Це свідоцтво дозволяє використовувати приміщення, як нежитлове.
Завершальним етапом у процесі набуття нового статусу буде звернення в Районну адміністрацію. В організації Ви зможете зареєструвати право на нежитлове приміщення та отримати нове свідоцтво.
Для цього зберіть новий пакет документів:
На цьому процедура переведення житла з житлового в нежитлове завершена. При вдалому збігу обставин вона займе у три – чотири місяці.