Friday, June 09, 2023

Чи потрібен договір при добовій оренді?

Останнім часом подобова оренда сприймається власниками в якості більш прибуткового заняття, ніж довгострокова.

Основним критерієм вибору є максимальний прибуток. Але в процесі пошуку клієнта і отримання заробітку є один не дуже приємний момент. Він полягає в підписанні договору.

По суті, коли пропонується оренда нерухомості у Дарницькому районі подобово, то укладати договір зовсім не обов'язково. Але так кажуть лише ті люди, які здавали житлоплощу, але досі не зустрілися з неприємностями.

Деякі орендарі бувають настільки буйними, що вони ламають техніку або псують крани в ванній, чи у раковині на кухні. Також зустрічається бій посуду або псування іншого майна. Природно, так як не підписувався договір, і відповідно, не надавалася застава, то відновлювати втрати доведеться власникові нерухомості.

В якості застави вилучається паспорт або інший документ, без якого жодна особистість обійтися не зможе. Після того, як оренда закінчується, цей документ повертається власникові. Нерідкі випадки, коли орендар не може собі дозволити залишити паспорт (у відряджені), тоді він пропонує його копію. Звичайно, вона цілком підійде, але знову-таки, при псуванні майна ви не зможете нічого пред'явити своєму клієнту.

Слід зазначити, що наявність паспорта також не дозволяє «звалити» відповідальність на плечі орендаря. Якщо ви хочете залучити його до відповідальності, то укладення договору є необхідною процедурою. У цьому випадку можна поступити наступним чином. Роздрукувати договір, де будуть вказані всі моменти, за які відповідатиме клієнт.

При оренді кожен клієнт повинен його підписати. Якщо він з якихось причин відмовляється, то не слід залишати його на своїй території. По суті, орендарі є такими ж споживачами, і вони повинні розуміти, що ви намагаєтеся тільки підстрахуватися.

Якщо ж немає можливості роздруковувати договір, то рекомендується підготувати акт прийому-передачі. У ньому вказуються всі ті речі, які є в квартирі. Отже, якщо вони будуть втрачені або зіпсовані, то клієнт зобов'язаний їх відновити, так як є підтверджувальний документ. Пам'ятайте, що одного акта буде недостатньо, необхідно, щоб мешканці з ним ознайомилися і підписали його.

Також хорошим «заступником» договору є розписка, де орендар зобов'язується стежити за порядком, акуратно поводитися з майном та розраховуватися в разі, якщо воно буде зіпсовано.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: