Saturday, June 03, 2023

Як підготувати квартиру до здачі в оренду?

Щоб швидко і вдало здати квартиру в оренду, потрібна підготовка. В іншому випадку здати не вийде, або процес затягнеться на довгі місяці. В сегменті оренди квартир сьогодні існує жорстка конкуренція, в якій виграють ті орендодавці, які пропонує орендарям найкращі умови.

Особливість ринку оренди квартир в більшості українських міст така, що якщо житло відповідає деяким базовим вимогам, які є "нижньою планкою оренди", проблем з тим, щоб отримати та утримати клієнта не виникає. Але якщо житло оцінюється, як низькопробне, проблем, що виникають при його здачі, набагато більше, ніж вигод від отримання доходу. Та й сам дохід теж ставиться під жорстке питання.

Базові вимоги для квартири, яку плануємо здати в оренду

Розберемо, яким саме базовим вимогам бажано відповідати квартирі, виставленій для оренди. Що робити власнику, щоб здати квартиру на вигідних умовах?

1. В першу чергу, житло повинно мати нормальне теплове і електричне забезпечення. Це означає, що вікна повинні бути у вигляді скло-пакетів, неважливо, з ПВХ, або мореного дуба. Скло-пакети можуть бути недорогими, але важливо, щоб цей мінімальний рівень комфортності чітко забезпечувався. Скло-пакет відрізує зовнішні шуми і гарантує комфорт, завдяки звукоізоляції, а також відмінно утримує тепло взимку.

2. Другий момент — це мідна проводка. Якщо проводка у старому будинку алюмінієва, то з цим фактом не посперечаєшся. Але тоді потрібно передбачити хоча б грамотну систему пробок та інших видів захисту електроживлення при слабкій мережі, яку можуть підказати експлуатаційники. Вони на це майстри, і грошей за розпитування не візьмуть, а часто самі ж і куплять, що потрібно, і правильно встановлять, якщо трохи доплатити. Проблема в тому, що життя сучасної людини вже немислиме без величезної кількості побутових електроприладів. Як правило, їх включають постійно, і багато одночасно. Так що про надійність думати потрібно обов'язково.

3. Третій важливий фактор — це відносна якість меблів. Не обов'язково меблі повинні бути дорогими, або якимось незвичайними. Але вони не повинні бути сильно "старими". Якщо на меблях безліч подряпин, сколів, слідів їх постійного використання, особливо дітьми, і переміщень по квартирі, то краще потурбуватися мінімальним і непоказним меблевим набором, але абсолютно новим і чистим. В іншому випадку, першого орендаря доведеться чекати довгі місяці.

4. Дуже важливий момент — це сантехніка. Її поганий стан на загальному благочинному тлі однозначно відштовхне квартиронаймача, тому що це пов'язано з особистою гігієною, інтимними потребами і здоров'ям. Ідея про те, що доведеться все це чистити і підтримувати унітаз в порядку, щоб не розвалився, налякає кого завгодно. Тому дуже важливо перед орендою всю сантехніку змінити. Принцип той же: може бути набагато дешевше, але зате чисте, нове і працює.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: