Saturday, June 03, 2023

Як здати квартиру в оренду і підготувати її?

Як підготувати житло до в'їзду мешканців? Що штовхає господарів житлоплощі на пошук сумлінних і добропорядних квартиронаймачів? В народі не рідко непрофесіонали висувають помилкові точки зору.

На їхню думку, в здачі квартири в оренду немає нічого складного, а тому впоратися з цим завданням зможе кожен, у кого за спиною власна житлоплоща і «правильні» документи. Щоб здерти більше грошей з квартирантів, достатньо лише завезти в житло, на останньому поверсі панельного будинку, різного мотлоху: бабусиних комодів, напіврозвалених тумб і ненадійних стільців. Деякі не дотримуються останньої ради, і в квартирі роблять дорогий ремонт, щоб щомісяця брати з орендарів якомога більше грошових знаків.

Якщо на хвилину відкинути стереотипи і відгородитися від них стіною, то звичайно, квартиру варто привести в порядок – підготувати до «зустрічі» з квартирантами, але при цьому не варто далеко відходити від принципу «розумної достатності».

Як відомо, кожного до оренди квартири штовхають різні обставини. Хто ставить це на потік, тобто за допомогою житлоплощі робить бізнес. Інші просто хочуть допомогти собі із-за втрати роботи, втрати годувальника, урізання заробітної плати і т. д. Треті і зовсім здають своє житло, їдучи за кордон до Чехії або Польщі, щоб квартиронаймачі поливали два рази в тиждень квіточки і підсипали корм в миски домашніх вихованців. Яка б причина не штовхнула людину на такий серйозний вчинок, вона повинна розуміти, що надалі доведеться лагодити сантехніку в разі поломки, оплачувати фарбування стін та заміну розеток в спальні.

Як здати квартиру в оренду? У колишні часи діяли якісь вимоги, а в XXI столітті залишилися лише формальності.

По-перше, слід визначитися з термінами здачі. Якщо термін до 12 місяців, то такі угоди в Україні не охоче реєструються, тим більше ймовірність, що господар житла отримає мізерні гроші, і, при цьому буде шукати клієнтів місяцями.

По-друге, перед безпосереднім приходом знайдених мешканців слід відвезти або прибрати на антресолі речі, які для клієнта цінні з якихось причин.

По-третє, йому доведеться зайнятися і генеральним прибиранням, щоб клієнт не втік, побачивши з порога гори сміття і ряд порожніх пляшок від алкогольних напоїв.

По-четверте, краще зробити «косметику», але в принципі клієнт, можливо, візьметься за неї самостійно в рахунок, наприклад, зменшення орендної плати.

По-п'яте, якщо в квартирі ремонт не робили 5-10 років, то і плата повинна бути відповідна. Щоб не зіткнутися з неприємностями, не нарватися на недобросовісних орендарів і т. д., можна звернутися до професіоналів, тобто в агентства нерухомості, де за помірні комісійні візьмуться за пошук належної кандидатури.

Здача квартири в оренду передбачає взяття застави в розмірі місячної орендної плати. Як тільки мешканець виїжджає і при належному стані житла, депозит повертається.

Якщо житлоплоща здається через агентство, то складається договір, в якому в обов'язковому порядку вказується ПІБ орендаря/орендодавця, описується майно (цінні речі, побутова техніка тощо), вписуються всі паспортні дані та контактні телефони. Щомісяця при отриманні плати квартира в обов'язковому порядку, повинна оглядатися на предмет пошуку розбитих ваз, відклеєних шпалер, розбитого скла, люстр тощо.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: