Saturday, June 03, 2023

Договори найму та оренди, їх відмінності

Кожна людина протягом життя досягла певних успіхів і вважає себе професіоналом у своїй сфері діяльності, але в юридичних питаннях може не розбиратися. Особливо багато питань виникає при угодах, які стосуються нерухомості. Важливо розібратися в яких випадках береться житло в найм, а в яких випадках в оренду. Знання ці будуть корисні, як власнику житла, так і наймачеві житлоплощі.

Як же не порушуючи законодавство, здати в найм або в оренду житло?

Власник житла (наймодавець) має право здати в найм зайву житлоплощу іншій фізичній особі (наймачеві). Між собою вони домовляються виконувати всі пункти договору і ставлять особисті підписи. Договір повинен бути оформлений юридично правильно. Ця угода називається здачею житла в найм. Тут учасники договору фізичні особи.

Якщо в угоді бере участь організація, яка зареєстрована як юридична особа, то форма угоди називається орендою. У цьому випадку домовляються дві сторони: в якості орендодавця юридична особа, в якості орендаря фізична особа. Можливі випадки, коли орендарем може бути організація. Тоді заселитися в житло, що надається, може тільки її працівник. Наприклад, якщо чоловік приїхав на запрошення організації, і у нього при цьому немає власного житла, то організація за договором оренди надає йому житло.

Якщо укладено правочин за наймом, то реєструвати його в державному органі не потрібно. Є в законодавстві умова, що коли наймання здійснюється на термін менше року, то на житло накладається обтяження, що повинно бути відображено в реєстрі протягом одного місяця. Ігнорування цієї умови карається штрафом. Якщо в договорі опущений термін укладення угоди, то це означає, що він діє 5 років. Розірвання договору можливе за бажанням сторін.

Обов'язково потрібно реєструвати угоду оренди приміщення і передбачати можливість розірвання договору.






Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: