Friday, June 02, 2023

Перепланування квартири в студію, варто чи ні?

В даний час нерідко можна побачити такі інтер'єри, які передбачають об'єднання вітальні і кухні в єдиній простір, без їх поділу перегородками. У такого рішення є достатньо переваг. Наприклад, в період приготування їжі у господині з'являється можливість спілкування з гостями, приміщення стає більше за площею. Але є і деякі особливості, які важливо враховувати у вирішенні даного питання.

Коли ж, власникам квартири слід трансформувати її в студію, а коли це робити не варто? До основних факторів належать площа приміщення та кількість мешканців. Приміром, якщо на площі 100 квадратних метрів проживає три людини, то об'єднувати вітальню і кухню не рекомендується, так як в цьому випадку буде відсутня зона для відпочинку. Єдиний простір виявиться комфортним варіантом для пар без дітей, холостяків, матерів з дітьми.

У нас в країні облаштування квартир-студій таїть в собі бажання надати житлу велику сучасність, стильність, нестандартність. Так що тут не завжди основною метою є розширення простору, максимальне використання кожного квадратного метра площі.

Плюси квартири-студії

По-перше, як писалося вище, у вас з'являється можливість більш раціонального використання всього простору квартири. Можна встановлювати меблі практично без обмежень. По-друге, квартира-студія буде хорошим варіантом для прийому гостей. Серед ще одного плюса виступає можливість створення інтер'єру в одному стилі. Квартира-студія буде хорошим варіантом для людей творчих професій (зокрема, художників і музикантів), тому що можна буде об'єднати майстерню і кухню.

Мінуси у квартири-студії

Достатня складність самого процесу перепланування. Щоб прибрати перегородку для перепланування квартири, необхідно отримати дозвіл в ЖЕК і архітектора району. Зробити квартиру-студію буде досить дорогим заняттям. Якщо у сім'ї є діти, то не слід переобладнувати житло. Квартира-студія передбачає невелике число проживаючих у ній людей. Крім усього іншого, запахи зможуть легше поширюватися саме в такій квартирі, ніж в апартаментах з перегородками. Ще один мінус - протяги.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: