Friday, June 09, 2023

Відень - місто орендарів в Європі

Ни в одном другом европейском городе не снимают столько же, сколько в Вене: 77 процентов всего рынка жилья в столице Австрии - это арендные квартиры, рекорд ЕС.

Одна з причин цього: на відміну від інших європейських столиць - орендна плата у Відні помірна.

9.60 Євро. Оренда за квадратний метр оплачується у Відні в середньому в місяць. Це не так дорого в порівнянні з іншими великими європейськими містами. 13.10 Євро - середній квадратний метр в Празі, 16,50 Євро - в Мюнхені. У набагато більш високих колах попереду йдуть квартири Лондона і Парижа. Щомісячна орендна плата в розмірі € 26 в середньому на квадратний метр повинна була бути там в попередньому році.

Хоча орендують більше трьох чвертей житлової площі в австрійській столиці, ставка лізингу по всій країні становить лише близько 43 відсотків. Це ставить Відень нагорі, навіть у порівнянні з Австрією.

Австрія відносно дешева

Австрія розриває всі записи ЄС зі своїм містом - орендарем у Відні. Австрійці також є абсолютними лідерами у будівництві нових квартир: в 2018 році в цій країні було розпочато будівництво 8,6 квартир на 1000 жителів. Друге місце займає Франція з 6,4 запланованими квартирами, бронза - до Польщі з 5,4 житловими проектами. В Італії заплановано всього 0,9 квартири на 1000 жителів.

Житлова нерухомість в Австрії відносно доступна. Дивно, але ціни на нове житло впали в загальнонаціональному масштабі в минулому році в середньому на 0,8 відсотка. Ціна за квадратний метр становить в середньому 2,553 Євро.

Кондомініуми відносно дорогі в Чеській Республіці, з більш ніж одинадцятьма річними зарплатами, хоча фактична ціна квартири нижча, ніж в Австрії. Іншими словами, незважаючи на значно нижчий рівень заробітної плати, Кондомініум в Празі коштує непропорційно менше, ніж в Австрії. На другому місці після Чеської Республіки слідує Великобританія. Однак, Великобританія очолює список європейських міст з найдорожчою орендною платою - 4 397 Євро за квадратний метр, а Угорщина - 1 154 Євро.

Висновок полягає в тому, що житло в містах, як і раніше набагато дорожче, ніж в сільській місцевості. У Відні один квадратний метр коштував 4 138 євро в середньому, 3,089 в Граці і 2,901 євро в Лінці. Австрійська ділянка знову на 500 Євро дешевше.

Немає порівняння з цінами в центрі Лондона: там довелося б заплатити 16 512 Євро за квадратний метр, що майже в чотири рази перевищує середній показник у Великобританії. Потім йде Париж з 10 697 Євро. У Мюнхені, безумовно, найдорожче німецьке місто, один квадратний метр коштує 7 500 Євро, що в два рази більше, ніж у Відні - третє місце в Європі. Мюнхен знаходиться поруч з Міланом, Барселоною, Гамбургом і Франкфуртом, прикладом того, що не завжди столиця повинна бути найдорожчим містом в країні.