Friday, June 09, 2023

Продаж елітних квартир в Києві не приносить значного прибутку

Продаж елітних квартир в Києві на сьогоднішній день став абсолютно неприбутковим. На просторах “Яндекс” і “Гугл” зросли обсяги пропозицій з продажу дорогих квартир у центральній частині столиці. Зі слів фахівців, такі рішення активізувала надзвичайно напружена ситуація в столиці. "Українці з великим задоволенням торгуються і поступаються до 45% від загальної ціни", - поділилася співробітниця однієї з київських компаній Алла Матвіївна. З її слів, багато людей продають свої квартири, так як терміново переїжджають в Європу, про що говорять багато місцевих виданнь.

Нині елітна київська квартира продається в середньому за 100 000 доларів. На даний момент «однушку» з досить хорошими показниками і розмірами в 40 квадратних метрів по вулиці Володимирській, 37, можна придбати всього за 100 тисяч доларів. "Вартість сильно занижена, кількома днями раніше за неї господар просив 135 тисяч", - поділився ріелтор Євген. А в самій, мабуть популярній будівлі в Європі, на Михайла Грушевського, на реалізацію за 49 днів було виставлено 50 квартир, а всього в цьому будинку їх не більше ста тридцяти! Ціна - від п'яти до двадцяти тисяч доларів за квадратний метр. Одні апартаменти з ціною в 10 млн. гривень (до них додається 2 паркувальних місця) хочуть вже продати з уцінкою в 1 млн. "Власник пробув у квартирі лише кілька тижнів і бажає швидше продати, із-за того що залишає Київ. Звичайно слава про цю вулию величезна, але я вам можу запропонувати житлоплощу і в будинку на бульварі Шевченка, всього за мільйон доларів", - жартує ріелтор. "Не так давно в цьому елітному будинку проживав сам Арбузов", - каже Євген.

Елітне житло в Києві продається з уцінкою від 30 до 50%. "На даний момент більшість власників елітних квартир в столиці виїжджають з країни, тому погоджуються скинути «за терміновість» близько 30-50% від загальної ціни. Люди, які продають дорогу нерухомість, не бідні, розповідає Михайло Артюхов, вони мають можливість зробити хорошу знижку, тільки б швидше продати житлоплощу. Однак не треба дивуватися і робити поспішні висновки, оскільки є й такі власники, які не поступаються ні копійки. А всі покупці - це громадяни, які через коливання гривневого курсу зняли вклади з банків. І, щоб не «консервувати по банкам», гроші люди вкладають в елітні квартири", - заявив Михайло. "Обсяги оголошень з продажу квартир та інших видів дорогого житла зросли на 510% за кілька тижнів. Багато господарів чомусь впевнені, що краще якомога швидше продати наявну у столиці нерухомість", - розповідає Михайло Артюхов, директор ріелторського агентства. Також він зазначив що, наполовину зросли обсяги пропозицій по здачі нерухомості, вартість впала на 40%. Таким чином, сьогодні 2-поверховий будинок з капітальним ремонтом в 200 квадратних метрів на вул. Басейній виставили на подобову оренду за 600 гривень. В разі довгострокової оренди вартість становить 30 тисяч гривень (кілька місяців тому вартість подобової оренди становила 1200 гривень). Продаж елітної київської нерухомості тепер здійснюється за більш низькими цінами, але це тимчасове і не масове явище, впевнений Михайло, так як багато киян не планують переїздити, в основному переїжджають ті, хто давно хотів, але чекав слушного моменту.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: