Дізнатися про наявність вільної
квартири на добу в центрі Києва
+380679707095
+380633554431
+380957664975
Замовити або бронювати!
Продаж комерційної нерухомості в Києві поки не може похвалитися великими обсягами. Оптимістично налаштовані фахівці вважають це тимчасовим затишшям, а песимістично налаштовані - депресією і стагнацією. Не можна заперечувати, що і перші й другі мають рацію. Всі відзначають, що рік тому в цьому сегменті нерухомості не було практично ніяких особливих змін. Ставки на оренду такої нерухомості змогли втримати планку, поставлену ще два роки тому, приблизно така ж ситуація спостерігається і з вартістю квадратного метра житлових об'єктів нерухомості.
У відповідності з показниками, отриманими в ході дослідження аналітичної компанії, на даний момент обсяги київської комерційної нерухомості, виставленої на продаж, склали приблизно 1,65 млн. метрів квадратних. Протягом минулого року в експлуатацію вдалося ввести не більше 125 тисяч метрів квадратних. Даний показник в порівнянні з проміжком від 2009 до 2014 року є найнижчим. В якості порівняння фахівці наводять період 2011-2012, коли в Києві щорічно вводили в експлуатацію від 165 тисяч метрів квадратних комерційних площ. Однак, дивлячись на припущення девелоперів можна зробити висновок, що цей рік принесе ще менше нових введених в експлуатацію офісів і магазинів. Виходячи з результатів проведеного дослідження, фахівці пророкують поповнення ринку комерційної нерухомості не більше ніж на 108 тисяч квадратних метрів.
Цей мізерний обсяг продажу столичної комерційної нерухомості з урахуванням багатомільйонного населення, порівняно з європейськими державами, в рази менше. Виходячи з цього можна припустити, що ці приміщення повинні бути заповнені. Однак директор департаменту стратегічного консалтингу Віктор Оборський сказав, що в комерційній сфері показник вільних приміщень по столиці на сьогоднішній день складає близько 20 відсотків. І цей рівень є найвищим у порівнянні з іншими столицями європейських держав. Фахівці в першу чергу пов'язували це з появою величезної кількості оголошень, що пропонують продаж офісної нерухомості в столиці України, із урахуванням вкрай низького попиту. Більшість іноземних банків та компаній, які в минулому були головними наймачами і покупцями офісної нерухомості економ-класу, скоротили розміри своїх приміщень, або прийняли рішення призупинити свою діяльність. Залишилися орендарі і покупці в умовах економічно-політичної невизначеності, що зіткнулися з необхідністю перегляду власних витрат, в результаті чого можна помітити так звану масову міграцію учасників комерційного ринку в бік більш дешевих приміщень. Внаслідок цього більша частина укладених договорів оренди офісного приміщення була віднесена до об'єктів середнього класу. Саме тому в цьому сегменті ринку фахівці відзначають великі відмінності у показниках існуючих пропозицій по різним класам (офісів економ-класу набагато більше, ніж приміщень середнього класу).