Saturday, June 03, 2023

Покупка квартири для здачі в оренду: на що звернути увагу?

Прибуток, який можна отримати від здачі квартири в оренду, може стати гарною надбавкою до зарплати і пенсії, а для когось це — основне джерело доходу. У людей завжди була, є і буде потреба знімати житло. Тому покупка квартири для подальшої здачі в оренду - розумний крок. Інвестувати в нерухомість завжди було надійно і вигідно.

Щоб отримувати хороший дохід від нерухомості і не відчувати проблем з пошуком бажаючих орендувати житло, потрібно знати, на які моменти звернути свою увагу купуючи квартиру, яка буде здаватися.

1. Скільки кімнат. Найбільший попит на квартири 1-кімнатні або 2-кімнатні.
Хорошим варіантом на ринку оренди нерухомості вважаються квартири-студії. Попит на них істотно виріс в останні роки. Вони коштують дешевше, ремонт в такій квартирі обійдеться недорого, плата за комунальні послуги нижча, а в оренду можна здавати за тією ж ціною, що й однокімнатну квартиру.

2. Місце розташування квартири. Краще здаються квартири в районах, там де немає проблем з інфраструктурою, поруч знаходяться зупинки громадського транспорту, гарне розташування транспортної розв'язки, недалеко є торгові, розважальні, соціальні та великі навчальні заклади.

Якщо розглядається варіант здавати квартиру в оренду подобово, то місце розташування має ключове значення. В такому випадку купувати об'єкт нерухомості бажано ближче до центру, де є вокзал і розвинена туристична інфраструктура.

3. Хороші переваги у квартир, які розташовані поруч із зеленою зоною (сквер, парк), наявність у дворі стоянки, гарний вигляд із вікна, якщо в будинку є ліфт і чистий під'їзд.

4. Планування квартири. Якщо планування зручне, то квартира оцінюється вище. Будуть плюсом кімнати, що мають квадратну форму, і кухня площею понад 8 квадратних метрів.

5. На середніх поверхах квартири здаються краще, ніж на першому і останньому поверхах. Відсутність в квартирі балкона зменшує попит.

У квартирах економ-класу потреба вища, ніж в елітних об'єктах нерухомості.

7. У квартирі, яка буде здаватися в оренду, повинні бути в справному стані комунікації, сантехніка, електропроводка. Немає сенсу переплачувати за дизайнерський ексклюзивний ремонт, купуючи квартиру. Досить, щоб квартира була чистою і доглянутою.

8. Багато орендарів хочуть знімати нерухомість, де є меблі і техніка. Тому, якщо в квартирі будуть вбудовані меблі (кухня, шафи) і побутова техніка, то це додаткова перевага.

Потрібно розуміти, що купувати квартиру для себе і для здачі в оренду — різні речі. Вимоги істотно розрізняються. Обираючи об'єкт для здачі в оренду, краще брати економічний варіант, який, якщо виникає необхідність, можна відразу вигідно і легко продати.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: