Friday, June 09, 2023

Як здати житло в оренду, наприклад подобово?

Люди, у яких є вільна житлоплоща, часто задаються питанням, як правильно здати її в оренду, щоб отримувати дохід і мінімізувати при цьому ризики. Для цього потрібно враховувати багато факторів. Житлоплоща може здаватися на короткий, або на тривалий термін. У кожного варіанту є свої переваги і недоліки. При здачі на короткий термін, наприклад, подобово, дохід зазвичай вищий, але важче знаходити достатньо клієнтів. А при здачі на тривалий термін дохід буде нижчий, але стабільніший.

У першу чергу потрібно ознайомитися з ситуацією на ринку нерухомості, щоб правильно оцінити розмір орендної плати. Вона залежить від безлічі причин, таких, як облаштованість житла, близькість до транспортних шляхів. Важлива наявність поруч дитячих садків, шкіл, магазинів, розважальних центрів. Також в ціноутворенні враховується упорядкованість самої житлоплощі, наявність меблів, якість ремонту.

Потім необхідно зробити житло придатним для комфортного проживання. Для цього потрібно зробити ремонт, оновити меблі, встановити побутову техніку, привести в порядок сантехніку, провести прибирання. Варто заздалегідь оплатити борги, якщо вони є.

Після цього слід правильно оформити оголошення. Важливо написати найбільш повну інформацію-кількість кімнат, площу, поверх, планування, чи є балкон, наявність меблів і побутової техніки. Необхідно вказати вимоги до наймача, такі, як кількість мешканців, наявність домашніх тварин.

Далі варто вибрати сайт або друковане видання для розміщення оголошення. Найвигідніше вибирати найбільш відомі майданчики, так як при цьому буде більше простору при виборі наймача. Для спрощення цієї процедури можна звернутися в різні агентства, які самі підберуть потрібних клієнтів.

Після розміщення залишається тільки чекати дзвінків. При розмові потрібно узгодити всі умови зі наймачем, щоб уникнути можливих конфліктів в майбутньому. Також слід уважніше оцінювати тих, хто телефонує, щоб визначити шахрайські схеми.

Якщо умови узгоджені, то потрібно призначити зручний кожному час для демонстрації житла.

При показі потрібно ознайомити клієнта з самою житлоплощею, Показати всі кімнати, наявну побутову техніку. Слід розповісти про наявність або відсутність гарячої води. Також може бути важливим наявність інтернету і телебачення. Потрібно поцікавитися про те, скільки людей і хто саме буде проживати на даній житлоплощі, чи є тварини у наймача. З клієнтом потрібно спілкуватися доброзичливо, відповідати на всі питання правдиво і ввічливо.

Якщо клієнт згоден на всі умови, то бажано оформити договір про оренду. Це дасть законну гарантію, що при порушенні його пунктів буде відшкодовано збиток, оскільки в нього вносяться умови, при яких здається житло і відповідальність за їх порушення. У договорі зазначаються паспортні дані обох сторін, величина орендної плати та строки її надання. Крім того, в ньому можуть бути пункти, в яких зазначається, як часто і коли орендодавець може навідуватися для перевірки стану житлоплощі. Також визначається той, хто сплачуватиме комунальні послуги. Обов'язково засвідчується кількість людей, які будуть проживати.

Факт передачі передоплати і наступних платежів рекомендується записувати і запевняти підписами обох сторін.

При законному порядку оформлення оренди, будучи фізичною особою, необхідно сплачувати податкові відрахування з доходів, але це дає більше гарантій, що всі умови будуть дотримані і убезпечить від ненадійних наймачів та шахраїв. Для зміни виду податкових обкладень можна зареєструватися як ФОП, тоді буде можливо вдатися до спрощеної та патентної системи сплати податків.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: