Saturday, June 03, 2023

Знімати квартиру або взяти іпотеку, що вигідніше?

Найголовнішою життєвою потребою у людини є потреба в затишному житлі. Так що ж вигідніше? Користуватися послугами знімання квартир, або спробувати придбати власне житло?

Оренда квартири — це оплата за місячне проживання своєму орендодавцю, за великим рахунком, це викид грошей за користування квартирою, без будь-яких прав на неї, не враховуючи права за договором оренди. Внаслідок цього відсотки і переплата стають головним болем, для людей, які збираються взяти кредит, або вже його оформили.

Безумовно, платити протягом 10 років з переплатою і урахуванням інфляції забажає не кожен. Однак обставини складаються у всіх по різному. Розглянемо, два приклади життєвих ситуацій.

1) молода сімейна пара, що має маленьку дитину;

2) молодий чоловік, який зважився з'їхати від батьків.

У першому випадку, вигоду іпотечного кредиту видно відразу. Квартира, після погашення кредиту знаходиться у власності. Звідси власник набуває на неї всі права: дарування, продаж, передача в спадщину тощо. Так само існує можливість податкового вирахування, тобто повернення прибуткового податку.

Найголовнішою перевагою є те, що квартиру можна обставити на свій смак, відремонтувати і користуватися нею все життя. Якщо молода сім'я постійно знімає житло, то постає з усілякими проблемами і труднощами. Якщо орендодавець дасть згоду на ремонт квартири, то в кінцевому підсумку, мешканцям все одно доведеться з'їжджати.

Так само в будь-який момент господар квартири може продати її або попросити з'їхати, після закінчення терміну договору. Щомісячний платіж буде йти в порожнечу, ви не отримаєте результату від вкладення грошей. Орендувати і при цьому збирати на власне житло буде практично неможливим, так як оплата житла рівносильна оплаті за іпотечним кредитом, який для молодої сім'ї має істотний розмір.

У другому випадку, для молодого чоловіка, не зовсім вигідно і небезпечно влазити в кредит. Якщо у холостої людини виникнуть фінансові проблеми, або він вирішить переїхати в інше місто, то договір зі своїм орендодавцем розірвати зможе, а от іпотечний кредит ні.

В даному випадку у людини немає стабільності і зобов'язань перед сім'єю. Вона так само зможе орендувати квартиру і збирати на своє власне житло. Але, звичайно ж, випадки бувають різні, у кожного громадянина різні фінансові можливості і життєві обставини.

Тому відповідь на питання — що вигідніше, можна дати лише при індивідуальному розгляді кожної ситуації.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: