Friday, June 02, 2023

Як зняти квартиру і не обпектися?

Переїжджаючи в Нове Місто або з'їжджаючи від батьків, доводиться шукати нове житло. І дуже добре, якщо є знайомі або друзі, які можуть допомогти та підказати з вибором. Якщо ж їх немає, що робити?

Як при пошуку квартири не потрапити в руки шахраям? Як правильно вибрати квартиру і не прогадати? На що слід звернути увагу? У цьому допоможуть кілька корисних порад.

Методи пошуку житла

Перший метод – це, звичайно, пошук через агентства. Ця думка приходить першою. Всі агентства різні, тому не варто звертатися в малознайому фірму. Але і у великих агентствах не завжди зможуть допомогти - все буде залежати від ріелтора, який буде з вами працювати. Пошукайте відгуки в інтернеті, щоб не нарватися на шахраїв.

Що слід робити для правильного знімання?

1. Слід з усією обережністю поставитися до агентства, якщо вас просять оплатити послугу відразу. Не варто підписувати договір з такою фірмою. І квартиру шукати не будуть, і нерви зіпсують. Оплачувати варто тільки ті послуги, які вже надали.

Тільки отримавши на руки ключі, можна платити агентству.

2. При укладанні договору варто його ретельно прочитати, не пропускаючи жодного пункту. Особливо зверніть увагу на штрафи, які платитиме фірма за неналежну роботу.
 
3. При виборі квартири підозріло поставтеся до дешевих варіантів. Гарна квартира з якісним ремонтом в хорошому районі дешевої бути не може.

4. Підібравши належну квартиру і залишившись задоволеним при перегляді, обов'язково перевірте всі документи, саме до укладення договору на оренду.

Другий метод – пошук житла своїми силами. Шукати можна в газетах, інтернеті. Будьте готові, що квартира не буде відповідати своїм фотографіям в Інтернеті. Негативно реагуйте на пропозиції внести передоплату до перегляду, особливо якщо у фразах звучать «терміново», «поспішайте, дуже багато бажаючих, не встигнете», «ми зараз у від'їзді, внесіть частину оплати на гаманець або карту». Не ведіться на виверти.

Перевіряйте всі документи. Не погоджуйтеся, якщо вас годують сніданками. Шукайте свій варіант. Обговорюйте всі моменти, оплату комунальних. Прописуйте все в договорі. Складіть акт приймання квартири, в ньому слід описати все, що знаходиться, в якому стані ці предмети. Перевірте працездатність електроприладів. В цьому випадку нікого не зможуть звинуватити в пропажі або псуванні речей.

Замість підсумку: запам'ятайте, зараз на ринку багато пропозицій, тому не бійтеся шукати. Відкидайте підозрілі варіанти, не шкодуючи. Завжди знайдеться варіант, який повністю влаштує.