Friday, June 02, 2023

Квартирні афери - як не потрапити в халепу?

Квартирні афери стали невід'ємною проблемою компаній, банків і звичайних людей. Сьогодні підставні особи беруть кредити на квартири, багато орендують «повітря», і що найгірше, є люди, які купують дорогі квартири, а в результаті виявляється, що цю ж квартиру встигли купити ще п'ять чоловік. Тому даний матеріал стане інструкцією, яка допоможе уникнути зайвих витрат. За недавніми даними правоохоронних органів, в країні різко зросли обсяги афер, які пов'язані з квартирами. Кількість звернень в міліцію про шахрайство з нерухомістю, в порівнянні з тим же періодом минулого року, зросла практично в два рази. Звичайно, квартири завжди дорого цінувалися, і на теперішній час вони стали такими ж привабливими для шахрая, як для злодія гаманець з грошима в сумці неуважного перехожого.

Афери з нерухомістю - феномен, який характерний для всіх областей нашої країни: деякі шахраї спеціалізуються на однокімнатних квартирах в спальних районах Миколаєва чи Дніпропетровська, а інші з радістю беруться і за київські квартири. Це пояснюється тим, що Київ - мегаполіс, а значить, в ньому можна знайти «ласий шматочок». Способи обману майбутніх жертв теж не мають обмежень в одній конкретній схемі. Тут вступає в силу психологія. Шахраї оцінюють соціальний статус і намагаються знайти слабкі місця потенційної жертви. Якщо в їх руки потрапляє людина з алкогольною залежністю, то проблем з такою аферою практично не буває. У такому випадку досить просто зблизитися з нею і увійти в довіру за допомогою спиртних напоїв. Розв'язка такої історії напевно багатьом відома: в той момент, коли потенційна жертва досягає останньої стадії сп'яніння, їй під руки подають документи, під якими необхідно поставити розпис. Зрозуміло, в такому стані навряд чи хтось розуміє і тверезо оцінює все, що відбувається. У кращому випадку таким людям замість нового житла пропонують старий будиночок на окраїні далекого району. До того ж шахраї завжди працюють із спільниками, серед яких є лікарі, юристи та інші злочинці, які за кілька годин можуть грамотно скласти і переоформити будь-який документ.

Зараз всі бояться зіткнутися з квартирними аферистами, які постійно знаходять нові прийоми для обману довірливих громадян. Одним з таких прийомів є шахрайство з авансом. Житловий об'єкт, що виставляється на продаж, отримує низьку вартість в порівнянні з середньою ринковою ціною. Представник з підставного агентства укладає договір і бере перший внесок. Відразу ж після того, як аферист отримує на руки гроші, компанія «випаровується». Про те, щоб повернути гроші і покарати винних, навіть і мови бути не може! Людей, влаштовуючих афери з житлом легко знайти, однак міліції дуже рідко вдається довести провину. Тому шахраї знову опиняються на волі і приступають до розробки нових схем. Багато людей вже стикалися з такими випадками як фактична афера. Їм показували один об'єкт (який шахраї завчасно орендували), а в результаті здавали зовсім інший, як правило, в аварійному стані і в самому несприятливому місці (біля заводу, аеродрому, залізничних шляхів чи на околиці). Також на сьогоднішній день функціонує величезна безліч відмінних агентств нерухомості з ріелторами, які продають за гроші інформаційну базу об'єктів нерухомості з контактними телефонами їх власників. В реальності клієнти таких контор стикаються з не існуючими номерами.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: