Tuesday, May 30, 2023

Вартість житла в Криму залишається стабільною

Поки ціни на житло в Криму залишилися стабільними. Спекотна внутрішня ситуація на кримському півострові не зобразиться на ціні нерухомості в регіоні. Фахівці впевнені, що скачок динаміки на ринку був незначним, обсяги продажів впали, а ціна залишилася без змін. В той час, як до економічного буму 2012 року ціна на квартири в Криму весь час зростала, то після цього ринок "став". Навіть сьогоднішня політична ситуація в області не змінює умови.

Вартість кримського житла стоїть на місці, так як за інформацією комерційної організації REM Navigator, в середині зими квадратний метр однокімнатної квартири в центрі півострова коштував $1070, за дві кімнати просили - $1056, а за три - $841. У порівнянні з осінню минулого року на $25 подорожчав метр квадратний «в однушках», на $17 — в трикімнатних, а вартість на двокімнатні квартири взагалі не змінювалася. Що ж стосується майбутніх прогнозів, то фахівці впевнені, що відбудуться маленькі зміни вартості при збільшенні пропозиції на 10-20%. Поряд з цим багато аналітиків кажуть, що інтерес з боку російських громадян до кримських квартирах впав. Відразу ж після кризових років стало зрозуміло, що українські квартири сильно поступаються європейській нерухомості по зручності, однак ніяк не за вартістю. "Громадяни з Росії набувають на півострові житло більше "за традицією", - вважає голова "Союзу ріелторів РФ" Апрелев. - На даний момент, за рахунок політичних хвилювань купувати квартири в області будуть лише відважні громадяни".

Те, що ціни житлової нерухомості в Криму стоять на місці, не означає погіршення ситуації ринку нерухомості. Але, за словами деяких фахівців, відсутність налагодженої інфраструктури також занадто сильно відштовхує можливих покупців. Крім цього, угода з землею на півострові несе і цілий ряд різних небезпек. Скажімо, нерідко з'являються складності з оформленням права власності. "Іноді землі передавалися не на юридичній підставі. На даний час перевірити всі законні права вкрай важко", - зазначив Апрелєв. Ось чому ціни на кримську житлову нерухомість не ростуть, стверджують фахівці. Якщо раптом кримський півострів приєднають до РФ, кажуть експерти, тарифи на квартплату в Криму зростуть. Це зумовлено багатьма факторами. Перш за все, скоротиться ризик: політичні умови стабілізуються, етнічні незгоди вщухнуть.

Крім цього, вітчизняні деловелопери почнуть інвестувати великі гроші у розвиток курорту, що зробить життя значно комфортніше. Та й загалом, за пророцтвом експертів, прийде хороший фінансовий клімат, що призведе до колосального припливу вкладень на півострів.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: