Friday, June 09, 2023

Прогноз розвитку ринку нерухомості в Україні

Зараз всі намагаються дати прогноз розвитку ринку нерухомості, є позитивні і негативні заяви, ми постаралися узагальнити і передати читачеві все, як є. Минулий рік став роком змін в секторі усіх видів нерухомості. Були благополучно схвалені кілька законів: мито на квартири, скориговані правила оцінки нерухомості та обмеження розрахунку готівкою на суму до 17 000 доларів або 150 000 гривень. За заявою авторитетних фахівців, поточний рік покаже, як ці нововведення позначаться на ринку. Зокрема, обмеження на оплату готівкою, загалом поки тільки додають до вартості квартир 1-2%, але точно говорити про всі нові правила можна буде тільки в кінці поточного року.

Не залишилася осторонь і Ірина Луханіна, яка також прогнозує розвиток ринку житлових нерухомих об'єктів. Зі слів генерального директора компанії "Благовіст" Луханіної, на ліміт за готівковим розрахунком, схваленим у вересні минулого року, ринок відреагував з високою жвавістю, який перейшов у стадію тиші першого вересня, коли всі освоювалися з новим процесом розрахунку. Банківські структури тоді були просто не готові до нового явища угод з продажу-купівлі. Банки припускали перекази коштів з рахунків на рахунки, начебто немає нічого складного, проте процес може тимчасово загрузнути, так як та чи інша сторона передумала. Це, каже Ірина, відкрило додаткові шанси для шахраїв. Люди, які проти нових поправок оцінки квартири і всіх об'єктів нерухомості вже не раз заявляли, що дефіцит професійних компаній з ліцензіями остаточно вб'є ринок. Але голова національного комітету оцінки Черниш Ганна впевнена, що поправки в законі не призведуть до зростання цін на послуги оцінки, так як вони склали не більше 300 гривень. Тому Луханіна дає позитивні прогнози формування ринку нерухомості, вона впевнена, що вже в травні ринок спалахне з неймовірною силою, так як з грудня ринок стояв на місці.

Багато експертів сказали що, про наслідку нових правил можна вже буде поговорити у кінці березня, коли всі цифри і дані зберуть докупи. У лютому оцінку здійснювали деякі компанії за минулорічними правилами (відстрочка діє за рахунок перехідного часу), а оформляти заднім числом вже заборонено. У першому кварталі обсяги операцій з квартирами трохи впали, всього - на 6%, порівняно з 2013 роком, кажуть в Мін'юсті. У новому році ринок звикає з новими правилами розрахунку і оцінки нерухомості, про що розповідають девелопери. Вони передбачають більш-менш стабільні ціни на нерухомість, незважаючи на те, що сьогодні долар трохи плутає карти, так як він доходить до історичного максимуму, то раптом починає падати. До того ж сьогодні багато західноєвропейських колег готові допомогти фінансово. Тільки підуть перші транші - долар поставлять на місце, отже, ціна на квартири залишиться стабільною. Спекулянти, які сьогодні намагаються виграти на складній ситуації в країні, купують квартири дешевше, але при всьому цьому перепродують за звичайною ринковою ціною, в більшості випадків із знижками. Це хороша мотивація конкурувати і заманювати покупців, що позитивно позначається на прогнозах ринку нерухомого майна і на ситуацію в цілому.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: