Дізнатися про наявність вільної
квартири на добу в центрі Києва
+380679707095
+380633554431
+380957664975
Замовити або бронювати!
Ціни на ринку нерухомості, а в нашому випадку вартість житла в Києві, можна порівняти з так званим дзеркалом, в якому відображається економічний стан і суспільний настрій. Коли настрій оптимістичний, а економічний стан хороший, ринок нерухомості розвивається. У випадку з песимістичним настроєм і тривожною обстановкою - він залишається практично «неживим». Минулий рік був дуже складним для всієї України, але ринок вторинної нерухомості відчув на собі це як ніхто інший. Справа в тому, що як раз в такому сегменті житлових об'єктів нерухомості, рішення змушені приймати звичайні люди, як продавці, так і покупці, які не мають можливості заглибитися в економічні питання. Що стосуються розвитку ринку, то замість цього вони мають свої сумніви, побоювання і проблеми.
Експерти вирішили розібратися в ситуації, яка відбувалася з цінами київського житла, а також нерухомості всіх українських міст, щоб зробити приблизні прогнози на майбутнє. Вони розповіли, що з першого погляду, коли починаєш заглядати в недавнє минуле, може здатися, що всі події, що відбулися, сталися не самі по собі. Здається, ніби все це якась перевірка на витримку, в ході якої з'ясовується, які випробування в змозі винести ринок житлової нерухомості, а які ні. Адже саме в минулому році влада схвалила і підписала законопроекти, які мали безпосередній зв'язок з процедурою продажу і оформлення всіх житлових об'єктів. Так званою розминкою стала нова система, що з'явилася в січні, відповідно до якої по-новому реєструються права на володіння нерухомістю. Як зазвичай перехід до нової процедури після старої, не був належним чином організованим, а система виявилася не опрацьованою, із-за чого спостерігається певна загальмованість всього ринку. І відразу, після того, як ринок ледве встиг перевести дух цього експерименту, йому нанесли черговий удар у вигляді податку, яким обкладається нерухомість.
З цим податком також були присутні безліч не опрацьованих деталей і незрозумілих пунктів, тому його відтермінували. Але ж від цього нікому не стало легше. Ціни нерухомості в столиці продовжували падати, а операцій на ринку більше не ставало. На початку осені було введено обмеження на розрахунки готівкою в розмірі не більше ста п'ятдесяти тисяч українських гривень. Якщо житло коштує більше цієї суми - будьте ласкаві, зробіть процедуру покупки або продажу з допомогою банку. Як ніби абсолютно нешкідливий закон, але для людей, які вже давно відчули почуття недовіри до будь-яких нововведень, ця правка стала ще однією причиною, по якій купівля житла відкладалася на невизначений час. Зрозуміло, що ціна столичного житла ніяк не може бути в межах встановленого обмеження, і люди турбувалися про те, що із-за здійснення своєї покупки через банк, є ризик потрапити в зону “видимості” податкової. І ніякі пояснення того, що у податкових служб і без того є можливість у міру необхідності отримувати інформацію про здійснені угоди, не могли переконати їх у зворотному. Адже тепер інформація потрапляє до них автоматично, а раніше для її отримання податковим співробітникам потрібно було добряче попрацювати.