Friday, June 02, 2023

Ціни на новобудови в Києві впали до рекордних

Ціни на квартири в новобудовах впали, але продаж практично зупинився. Є прогноз, що постраждають забудовники, які будують будинки на інвестиції покупців.

Це падіння цін, можна сказати, за останні пару років, виглядає рекордним. Якщо, наприклад, в січні 2014 року вартість одного квадратного метра «плавала», в середньому від 1650 до 1700 доларів, то на сьогодні середня ціна за метр складає близько 1100$.

Якщо в центрі столиці є хоч якийсь попит, то на лівому березі падіння цін зафіксовано приблизно на 400$. «Лідерами», як зазвичай залишаються Дарницький та Дніпровський райони міста Києва.

Якщо врахувати вартість житла за межами міста, наприклад в стрімко розвиваючихся Ірпіні або Бучі, то там за квадратний метр забудовники просять близько 550$.

Падіння цін на нове житло забудовники зіставляють з нестабільною обстановкою в країні і різким збільшенням курсу іноземної валюти. Якщо вони ще навесні маялися якоюсь надією, то на найближчі місяці прогнозів взагалі не дають. Ситуація призвела до того, що приїжджі з східних регіонів, так і місцеві жителі, тепер більше дивляться на захід, ніж на столичне житло. Приміром, за останні місяці, попит у людей з'явився на нерухомість у Польщі, Чехії, Прибалтиці тощо.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: