Дізнатися про наявність вільної
квартири на добу в центрі Києва
+380679707095
+380633554431
+380957664975
Замовити або бронювати!
Сьогодні в Україні спостерігається збільшення попиту елітної нерухомості із-за того, що нестабільна політична ситуація і помічені масові від'їзди вищої керівної ланки й підприємців в Європу. Саме цим скористалися деякі агентства. У столиці як гриби росте новий вигляд бізнесменів, які з величезним бажанням скуповують дорогі квартири на 25-30% нижче ринкової вартості, розповідає газеті «КАПІТАЛ» голова компанії Анатолій Топал: «Цього явища і в цілому подібних комерсантів ми ще не зустрічали. Ясна річ, так чи інакше, пристрасті вщухнуть, а за рахунок збільшення курсу долара елітна нерухомість, насправді вже коштує нечуваних грошей». Хто саме скуповує апартаменти і самі дорогі квадратні метри у столиці ще не відомо.
Підвищений інтерес до елітної нерухомості породив нове явище. Наприклад, коли власнику елітної нерухомості на Хрещатику запропонували купити його апартаменти всього за 157 000 доларів, а сам господар був впевнений, що продасть свою квартиру не менше, ніж за 1 млн. Покупцеві звичайно, відмовили, каже Анатолій. Окремі клієнти шукають квартири з готовністю платити за покупку на 40-50% менше її ринкової вартості, розповідає Віктор Данильчук, гендиректор агентства «Бізнес-Реал», чинного у сфері люксової нерухомості. Представник корпорації Kiev Standard, що спеціалізується у секторі елітної нерухомості, Олег Перегінець підкреслив, що під ковпак потрапили дорогі квартири з величезними знижками, які виставлені на продаж на вулиці Інститутській. Перекупники не відкладаючи справу в довгий ящик, користуються нестабільністю та істерією, розповідає Топал: «У більшості потенційних клієнтів формулюється бачення, що кияни терміново кидають свої елітні помешкання і з задоволенням продають їх за заниженою ціною».
Про те, що елітна нерухомість росте в попиті, вказують цифри і факти Slando. За інформацією web-сервісу з безкоштовними оголошеннями, в різдвяні свята було виставлено на продаж близько 5 тис. дорогих житлових об'єктів і приватних будинків вартістю понад 1 млн., а вже на початку лютого цифра зросла до 5,7 тис. пропозицій. Щоб було більш зрозуміло, проведемо паралель: у вересні 2013 року, в базі сервісу було зареєстровано близько 1 тис. пропозицій, сьогодні таких налічується шість тисяч. «Майже все це елітна нерухомість, яку виставили на продаж в столиці, та в межах міста», - кажуть представники Slando. Пропозиція на елітну нерухомість зростає і в ЖК. За інформацією консалтингової корпорації «Хомелэнд», що спеціалізується у сфері дорогої нерухомості, коли в 2013 році девелопери в столиці пропонували 188 об'єктів нерухомості, то вже в перших числах 2014 року - запропоновано 290 об'єктів елітної нерухомості. Вартість майже не змінювалася. За словами Данильчука, ціна одного квадратного метра на вторинному ринку дорівнює 3 000 дол., не рахуючи цього умови на первинному житловому фонді йдуть інакше ціни можуть доходити до 10-12 тис. У середньому на «первинці», за інформацією компанії, на перший квартал цього року за метр квадратний просили 6 тис., а роком раніше - 6,3 тис. Будівельні компанії можуть давати знижку, але не вище 10-12% від ринкової ціни, засвідчує «Хомеленд». «Мені не дали навіть 14% знижки, я хотів придбати в ЖК 800 квадратних метрів», - скаржиться Перегінець.
У вторинному житловому фонді області люксової нерухомості є випадки з великими знижками. Зокрема, на Бессарабській вулиці продали об'єкт за 1,5 млн., але первісна вартість житла позиціонувалася в межах 2,5 млн., розповідає Данильчук.