Friday, June 09, 2023

Революція в Україні негативно вплинула на ринок нерухомості

Революція в Україні нічого доброго не принесла для нерухомості, адже такі гострі події мають традицію негативно впливати на всі життєві сфери. Як вітер на воді провокує появу хвиль, так і народні повстання спровокували заворушення навіть у досить далеких від Верховної Ради сферах, в тому числі і в нерухомості. З РФ цілий ряд авторитетних інвесторів, які вкладали великі кошти в сусідську нерухомість, ще невідомо, як поведуть себе в таких умовах. А результатом таких хвилювань стає те, що комфортна столична квартира в чудовому стані, будинок якої оточений зеленими скверами і парками, в декількох кілометрах від Дніпра, буде коштувати 1600-2000 дол. за кв. метр.

Як українська революція вплинула на Крим? Будинок у престижному місці на півострові, в півгодини їзди від пляжу, тепер можна купити за копійки. Намічена етнічна чистка в області пробудила більшість кримських жителів шукати можливості для переїзду в інші міста або країни. Експерти чесно зізнаються, що вкладення в таку нерухомість позиціонується в якості довго-прибуткового, оскільки в найближчому майбутньому немає ніякого сенсу чекати збільшення цін. Можлива євроінтеграція держави або навіть термінове підписання з Євросоюзом всіх зобов'язань, не призведе до різкого подорожчання квартир. Наприклад, на європейській арені в тій же Софії вартість житла зараз нижче київській. Проте якщо країна запровадить нову реформу, таку як «вид на проживання», за сценарієм прибалтійських сусідів, то можливість стати другом Євросоюзу, безперечно приверне людей, а це дасть хороший поштовх цінами. Тільки цю примарну можливість можна реалізувати не раніше, ніж після закінчення десяти років.

Крім цього революція в країні також торкнулася і оренди. Із-за неминучого проведення нової реформи в Україні впадуть і тарифи на оренду квартир: навіть за рахунок того, що підвищиться рівень безробіття у великих містах, і багатьом українцям потрібно переїжджати в села.

Тільки повний вступ Києва до ЄС зможе щось виправити в ситуації, яка загострилася. Так як революція в Україні позначилася і на ближнє зарубіжжя. Справа в тому, що гості України з різних країн, що раніше приїжджали на різні екскурсії по бізнесу, на сьогодні поки бояться взагалі сюди їхати.

Крім того, поділ влади і помста попередній (в руках якої більша частина нерухомих об'єктів) — не просування житлової структури, а навпаки її падіння. На жаль, міжнародна практика показала, що в країнах режимного типу, які спираються на найтонший політичний апарат правління і потужну жорстку систему придушення незадоволення, фінансове благополуччя - скоріше вигадка, чим реальність.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: