Friday, June 09, 2023

Які документи потрібні для постановки на квартирний облік?

Постановка на квартирний облік для Українців залишилася лише формальною надією, адже на сьогодні отримати безкоштовно житло практично неможливо. Все таки не покидає питання, які документи потрібно зібрати для постановки на кварт-облік? Крім того надію надають соціальні програми, що запроваджуються  державою, адже єдина їх умова цього вимагає.

Перелік документів для постановки на квартирний облік. Для того, щоб стати на квартирний облік необхідно звернутися у відділ обліку та розподілу житлової площі за місцем проживання з наступним пакетом документів.

1. Заява про необхідність поліпшити житлові умови і стати на квартирний облік (черга на квартиру). У заяві повинні бути підписи всіх членів сім'ї, що досягли повноліття.

2. Довідка за формою №3 з ЖЕК.

3. Копія право-встановлюючого документа або договору найму (оренди), якщо бажаючі стати в чергу на квартирний облік орендують квартиру.

4. Ксерокопія технічного паспорта на квартиру.

5. Довідки з місця роботи на всіх працюючих членів сім'ї.

6. Ксерокопії свідоцтва про народження неповнолітніх.

7. Ксерокопії свідоцтва про шлюб або розлучення.

Окремо слід зауважити, що стати в чергу на квартирний облік мають право ті, хто забезпечений жилою площею менш ніж 13,65 метрів квадратних на одного члена сім'ї. Так само є обов'язкове правило-бути зареєстрованим у місті, в якому стаєте в чергу на отримання квартири, не менш ніж 5 років, і в той же час, це правило не поширюється на деяких осіб, що мають пільги на отримання житла, а саме:

  • учасники ВВВ;
  • чорнобильці;
  • інваліди і ветерани праці.

Для громадян, які мають пільги на поліпшення квартирних умов, необхідно надати додаткові документи:

  • документи, що підтверджують їх статус;
  • висновок медичної комісії.

Також необхідно сказати, що перелік документів у кожному кварт-відділі певного міста повинен бути розміщений на їх дошці оголошень, так як, в кожному населеному пункті існують деякі свої правила і вимоги, що створюються місцевою владою в супереч загально-прийнятим законам.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: