Friday, June 02, 2023

Де вигідно купити нерухомість?

Політичні і фінансові складнощі іспанців, португальців, греків на руку вкладнику: квадратні метри в цих елітних європейських країнах впали у ціні. Де вигідно купити нерухомість?

Як ви знаєте, одна біда не приходить. Погані умови в економіці цих держав на руку спекулянтам. Почнемо з 2006-2007 років, головними інвесторами в житлові об'єкти в європейських країнах були британці, росіяни та італійці. Вже під кінець 2008 року їх зацікавленість ринком нерухомості помітно спала, і поряд з цим ціни впали ще більше. Тому варто нагадати, що на всій планеті з усіх видів житлових об'єктів найбільше впала ціна за минулий 2013 рік на курортну нерухомість - фахівці вивели в середньому 13,9%. Українці, як правило, не поспішають зараз інвестувати європейські міста та більше стали купувати нерухомість у себе, це заміські будинки, апартаменти і квартири в новобудовах. Все тому, що динаміка європейського ринку нерухомості не дає позитивного прогнозу, з 2008 року по 2014 ситуація тільки погіршується і доходить до крайності. Таким чином, в Іспанії та Італії можна купити історично важливі споруди за сущі копійки. На жаль, із-за високих розцінок на комунальні послуги, і за малого попиту серед відпочиваючих, немає сенсу вкладати в такі квартири, якщо тільки не жити в іншій країні.

Скільки сьогодні треба віддати грошей за таку нерухомість в європейських курортних зонах, які перебувають у кризовій зоні, питання цікаве. Також ще цікавіше питання: де вигідно купити нерухомість?

Давайте по порядку почнемо з самих потерпілих країн від кризи, що набрали багатомільйонні кредити у світових банках.

Греція. Не дивлячись на всі проблеми в економічному секторі, курортні квадратні метри в самих елітних областях - в Елунда, Айос-Ніколаос, селищі Плаці, на острові Тіра і в прибережній країні Аттика, неподалік від Афін, впали в ціні всього на 5-10%.

В цілому в Греції нерухомість залишається досить привабливою серед американців, німців і австралійців, люди купують квартири, будинки не для подальшого перепродажу, а для проведення відпусток і з видом на проживання. Багато інвесторів, які хочуть провести старість в затишному курортному містечку, ніж в курному і галасливому мегаполісі.

А ось цінова політика вілл і маєтків в улюблених курортних районах олігархів з РФ в західній частині Криту - в Ханиья і Ретімно, впала приблизно на 20-30%. Компактний будиночок з двома кімнатами у Ханья і з невеликим басейном коштуватиме сьогодні €225 000.

Якщо розібрати ситуацію по економічному становищу справ, нерухомість могла б знецінитися в два рази. Із-за чого цього не сталося? «В країні не було бобудовано зайвих будинків, як скажімо в Італії», - пояснює голова місцевої компанії житлової нерухомості Олена Тейн.

Також експерти кажуть, що просто місцеві забудовники з усіх сил стримують ціновий бар'єр, якщо знизити вартість на нерухомість, то не буде окупності витрат на будівництво.

Питання, де вигідно купити нерухомість, також залишається актуальним і в Португалії. «Золота» споруда в Португалії розташована на Рив'єрі. Вілли і котеджі в Estoril і Cascais з перших днів кризи не впали в ціні. «Деякі забудовники кажуть, що, так чи інакше зможуть продати своє житло, а тому напружено утримують ціни», - розповіла Наталія Завалішина.

Зате нерухомість дешевшає в Україні в Києві та курортних зонах, в Криму, у Львові та Карпатах.

Тому на питання де вигідно купувати нерухомість немає однозначної відповіді. Якщо ви хочете заробити на майбутній здачі квартири в оренду або перепродажі, то кращий варіант покупки квартири все ж таки буде в Києві.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: