Friday, June 09, 2023

Якщо обікрали квартиру, що робити?

Від квартирної крадіжки застрахуватися практично не можливо. Обікрасти квартиру може хто завгодно, як квартирант, що орендує квартиру, так і невідомий зловмисник. В тому чи іншому випадку шансів повернути власні речі практично немає. Але все ж, утішаючись надією, деякі дій необхідно дотриматися.

Якщо виявлені зламані вхідні двері в квартиру, то ні в якому разі не треба починати їх ремонтувати. Навіть злодій-початківець знає, що відбитки залишати не можна, але все ж деякі докази можна знищити.

Візуальний огляд квартири і складання списку, а головне сума вкраденого, але знову ж без зайвих ходінь по квартирі. Тільки потім телефонуємо по «102» і повідомляємо про те, що трапилося.

Заява до міліції про квартирну крадіжку

Заздалегідь складати заяву в міліцію про крадіжку з квартири немає необхідності. Працівники СОГ (оперативно-слідчої групи), які прибули на місце самі її приймуть, на спеціальному бланку - протоколі заяви. Крім того буде відібрано пояснення, за типом - коли, що і де? Тут необхідно засвоїти, що потрібно вчитуватися в кожне слово і перевіряючи. Необхідно знати, як буде складено заяву, так і буде йти хід розслідування. Буде порушено кримінальне провадження, або заява ляже на полицю в архіві і обросте пилом.

Якщо є, а вони повинні бути обов'язково (всі анкетні дані орендаря квартири: договір, копія паспорта), необхідно надати копії співробітникам міліції.

Якщо злодій невідомий, то бажано поговорити зі знайомими сусідами, може хтось і щось бачив. Якщо співробітники міліції почнуть опитувати сусідів, то напевно всі скажуть, що нічого не бачили, навіть якщо це брехня.

Ну і пам'ятайте, що ні один замок не в силі врятувати квартиру від стороннього злодія! Тільки грамотне застереження (сигналізація, подвійні двері та надійні сусіди в будинку).


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: