Monday, June 05, 2023

Скільки коштує квартира в Києві?

Скільки коштує квартира в Києві на сьогодні, ми задалися питанням і вирішили провести дослідження, і порівняння цін 2013 року з минулим роком. Падіння або подорожчання? У порівняння включимо найдешевші варіанти і середні. Так, як мало ймовірності проводити порівняння над самими дорогими квартирами, хто їх шукає, думаю того мало цікавить ціна, а більше умови і комфорт.

Найдешевший за вартістю варіант квартир в Києві - це «гостинки», житловою площею від 20 квадратних метрів. З них і почнемо. Аналізуючи найбільш популярні каталоги оголошень «Авізо», «Сландо», «Аукро», в інших каталогах оголошення повторюються, приходимо до висновку, що знайти гостинку з кімнатою в 18 метрів квадратних можна за 46 тисяч доларів на Відрадному і Борщагівці. Але це найвіддаленіші точки Києва, без лінії метро. По гілці метро, біля станції Героїв Дніпра (вул. Північна) гостинка з кімнатою в 13,5 метрів вже коштує 48 тисяч доларів. У минулому році, порівняно з нинішнім 2013 роком, було дорожче до однієї тисячі. Центр зачіпати небудем, там свої розцінки.

А ось однокімнатна на тій же Оболоні з площею кімнати в 20 метрів вже коштує 57 тисяч доларів, правда ремонт, до метро 5 хвилин. На проспекті Свободи (Виноградар) за однокімнатну квартиру з 17 метрами просять 56, напевно дорогувато буде, але кажуть хороша, треба дивитися. В новобудові Дарницького району за однокімнатну просять 117 тисяч, але тут тільки площа кімнати 47 метрів (можна ділити на дві кімнати), кухня 13 метрів квадратних. На Позняках за 35 житлових метрів просять 77 тисяч, але з ремонтом. У минулому році було за тією ж ціною.

Вартість двокімнатних квартир у Києві вже має свої розцінки, що не на багато відрізняються від однокімнатних. Наприклад ми знайшли найдешевший варіант за 62 тисячі в «хрущовці» на Куренівці (Подільський район), правда 5-й поверх (ліфт не в проекті). Кімнати 16 і 13 метрів квадратних. В самій віддаленій точці Києва, на вул. Жмеринській (Борщагівка), за двушку просять 73 тисячі доларів, це за загальну площу квартири 53 метри квадратних.

А в нових будинках, наприклад на Золотоустівській (ближче до центру міста, біля цирку) за загальну площу 77 метрів квадратних двокімнатної квартири просять 161 тисячу доларів. Не мало, але це не межа! На Оболонських липках (пр. Героїв Сталінграда, 22) за дві кімнати площею 92 метри просять всі 250 тисяч, звісно, що не гривень! На лівому березі (Ленінградська площа), за ті ж 93 метри кевадратных загальної площі двокімнатної новобудови, просять 103 тисячі, правда поверх 13-й. Порівняно з минулим роком, ціна залишається стабільною.

Можна прийти до висновку, що вартість квартир в Києві практично не змінилася у 2013 році, порівняно з минулим роком, хоча аналітики кажуть, що подешевшала на 3%, але це дивлячись з якого боку дивитися і на який поверх підніматися? Якщо деякі оголошення на дошках висять вже близько року і ціна не змінюється, поступатися не хочуть, а купувати нема кому!


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: