Tuesday, January 31, 2023

Типові будинки, хрущівки і сталінки стали найпопулярнішими

Найбільшою популярністю, як вважають аналітики, користуються типові будинки, “хрущівки” і “сталінки”.

Справа в тому, що саме така нерухомість є самою недорогою. Серед житлової нерухомості, яка обмінюється на квадратні метри в новобудовах, більшістю є саме хрущівки.

Близько 73 відсотків житлової нерухомості, що продається з метою переїзду в нові будинки, займають дешеві квартири. Як оцінили експерти, люди прагнуть вдосконалити власні умови проживання, для чого набувають більш комфортне житло. Частина “хрущівок” становить не менше 25 відсотків.

«У людей з'являється можливість переїхати в більш комфортну квартиру, стати володарями додаткових квадратних метрів і підібрати відповідний район. Отже, на квартири в новобудові зазвичай обмінюють середні квартири, розташовані в типових будинках. Протягом будівництва будинку квартира у ньому коштує значно дешевше, в результаті чого люди отримують взаємовигідний обмін», - розповідає Світлана Біріна.

У сфері новобудов більше половини обсягу становить частину подібних угод. Простіше кажучи, дані квартири купують ті, хто до цього збирався реалізувати наявну типову квартиру. На вторинному ринку близько 70 відсотків становить частина так званих альтернативних угод.

До того ж на даний момент ринок нерухомості має відносно нову програму, яка отримала назву trade-in. Дана програма являє собою систему взаємозаліку, що дає можливість враховувати ціну наявної квартири для придбання нової. Обмін відбувається виключно за принципом «вторинка на новобудову» і ніяк по-іншому.

Також фахівці відзначають, що trade-in є терміновою процедурою. В даному випадку організація виробляє викуп житла, а замість нього зобов'язується надати клієнту квартиру в новому будинку.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: