Tuesday, May 30, 2023

Як вибрати квартиру для оренди - поради

У наш час високих технологій не кожен може собі дозволити купити своє житло, але майже кожен може орендувати квартиру. Щоб житло було зручним і покращувало якість життя, до вибору знімної квартири потрібно підійти з усією серйозністю. Ось кілька порад для новачків, щоб не потрапити в халепу.

Порада №1

Не нарватися на шахраїв.

Часто у великих містах-мегаполісах (так і в маленьких містах теж) люди з метою наживи і швидкого заробітку використовують орендовану квартиру для обману неосвічених квартиронаймачів. Тому порада номер один: ви повинні пам'ятати про такі речі і бути гранично пильними до документів, оформлення договору, до тих людей, з ким маєте справу. Обов'язково потрібно запитати про такі документи, як:

1. Паспорт власника квартири або довіреної особи.

2. Документи на право власності на дану квартиру (потрібно їх уважно прочитати, а не просто подивитися).

3. Договір оренди квартири.

Всі перераховані вище документи бажано не просто побачити і подивитися, потрібно також зробити ксерокопії. Якщо ви вже точно вирішили знімати саме цю квартиру, то буде краще укласти договір оренди у юриста в юридичній фірмі, в офісі, бажано там, де ви вже не раз обслуговувалися.

Також завжди звертайте увагу на суму за оренду, тому що, як правило, шахраї дуже занижують вартість - вони є чудовими психологами, а людська природа така, що завжди хочеться заощадити. Але запам'ятайте, не дарма є приказка, що «скупий платить двічі».

Також не поспішайте приймати поспішне рішення, собі дайте, як то кажуть, з думками "переспати". Якщо ж поспішає орендодавець і вмовляє, сильно скидає ціну, задумайтеся, чи немає тут якоїсь каверзи? Бажано також запитати у сусідів, чи дійсно дана квартира належить тій людині, з якою маєте справу. Якщо в квартирі прописані неповнолітні і кілька власників, то потрібно обов'язково зателефонувати їм, щоб вони також брали участь в угоді.

Якщо у вас є можливість скористатися спеціальними агентствами, з якими мали справу, або за допомогою друзів, родичів, то природно, буде краще шукати квартиру через них, так тоді будуть гарантії, що ви не підхопите шахраїв.

Порада №2

Вибрати відповідний район (розв'язка, близькість супермаркетів, магазинів, аптеки, школи, дитсадка).

Якщо у вас є сім'я, діти, ви обов'язково повинні передбачити, щоб поблизу квартири були дитячий садок, школа - в пішій доступності бажано. Найкраще відразу сходити туди і довідатися, чи є вільні місця. Також зручно жити в квартирі, де поруч з будинком є супермаркети, магазини, аптека та хороша транспортна розв'язка, щоб у будь-який час можна було доїхати в лікарню, на роботу.

Порада №3

Будинок, поверх і мешканці – сусіди.

Будинок. Найкращий варіант – коли квартира знаходиться в новому будинку, так як в ньому краще працюють всі комунікації. Також важливо, з якого матеріалу побудований будинок. Будинок цегляний тепліший, ніж блоковий, влітку блокові будинки нагріваються швидко, а в кам'яному будинку буде прохолодніше.

Поверх. Не останнє місце грає поверх, на якому розташована квартира, адже ліфт може періодично не працювати. Перший поверх і другий часто більш галасливі.
Обов'язково запитати про близькість сміттєвих баків, якщо вони стоять близько до вікон квартири, то є ймовірність, що ви будете відчувати неприємні запахи в літній час, що погіршить настрій.

Сусіди. Часто буває, що ви їх не бачите і не чуєте - це ідеальний варіант. Але часто буває так, що саме сусіди отруюють життя тим, що у когось з них собака гавкає, так як господар її замкнув, у когось маленькі діти часто плачуть і не дають заснути. Буває, що вже зовсім не пощастить і сусіди виявляються алкоголіками, наркоманами або просто неадекватними людьми.

Порада №4

Стан квартири (клопи, таргани, щури).

Уважно Перевірте квартиру на наявність комах. Ми, звичайно, живемо в двадцять першому столітті, але все ще зустрічаються в знімних квартирах: клопи, таргани і навіть щури.

Порада №5

Вода, опалення, інтернет і зручні меблі.

Напір води, відмінне опалення, наявність інтернету і телебачення - це ті блага, які роблять наше життя краще і приємніше. Зручні красиві меблі завжди теж до речі. Не полінуйтеся, відкрийте кран з водою, коли квартиру вибираєте і дивіться, доторкніться до батареї, присядьте на ліжку матрац, подивіться у вікно.

Звичайно, все неможливо передбачити і в кожній квартирі може бути щось, що може засмучувати або радувати. Але ваша чіткість, уважність і обережність можуть допомогти зняти саме те житло, в якому будете щасливі!


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: