Saturday, June 03, 2023

Динаміка цін українських квартир

динаміка цін українських квартирФахівці розповіли, що динаміка цін українських квартир в разі порівняння вторинного і первинного ринків демонструє більш динамічну реакцію останнього.

До того ж первинний ринок реагує на всіх напрямках, а саме - на попит і пропозицію. Вартість житлових нерухомих об'єктів в Україні в поточному році буде залежати переважно від новобудови. Варто відзначити, що багато новобудов зводяться виключно на кошти, взяті в кредит, і тому головну роль у цьому питанні відіграють строки окупності реалізованого проекту. Внаслідок цього строки, відведені для здійснення продажу квартир в нових будинках, в наш час займають перше місце і є пріоритетом.

Багато покупців мають помилкове уявлення про те, що вартість первинного житла встановлюється виключно будівельними організаціями і в довільному порядку. Безумовно, забудовникам хочеться продати побудовані об'єкти за найвищими цінами, проте в цьому їм перешкоджають багато важливих факторів.

Перш за все, так звана «вторичка», яка є головним конкурентом новобудови, постійно «зрізає» цінники на продавану нерухомість. Також важливим чинником стає і платоспроможність потенційних покупців. Адже багато людей із середнім рівнем достатку не мають можливості переплачувати, що ускладнює забудовникам швидкий продаж. Внаслідок цього фахівці припускають можливість торгу навіть під час купівлі квартири, розташованої в новобудові.

В недалекому майбутньому падіння вартості об'єктів первинного ринку продовжиться, в результаті чого буде падати і рентабельність самих забудовників. Однак і в цьому процесі існують свої межі, нижче яких ціни ніколи не зможуть опуститися.
Оскільки ціни житлових об'єктів залежать від балансу пропозиції-попиту, а здатність придбання квартир стрімко падає, що також обумовлено кризовими умовами, фахівці зробили висновок, що вартість новобудов також продовжить знижуватися.Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: