Дізнатися про наявність вільної
квартири на добу в центрі Києва
+380679707095
+380633554431
+380957664975
Замовити або бронювати!
Четвер, 20 лютого 2014, 13:19
В Україні квартири дорожчають, гривня девальвує, оскільки котирування в банківському секторі десятого числа цього місяця становили 8,9-9,25 гривень до одного долара.
ЗМІ з'ясували, як цей стан справ позначається на ринку нерухомості.
На офіційному рівні багато забудовників і девелоперів заявили, що зміни сьогоднішнього курсу вплинули поки тільки на ціни оренди квартир. "Сильного цінового стрибка в секторі продажу-купівлі нерухомості немає. Падіння курсу національного поки призвело лише до невеликих спалахів цін на ринку оренди, і найбільше в сфері бюджетної нерухомості", - розповіла гендиректор однієї з компаній Ірина Луханіна. З її слів, рівень потенційного зростання орендної вартості нерухомості, буде відповідати рівню падіння курсу гривні до американської валюти.
Як зауважив Михайло Артюхов, головний керуючий корпорації Real Estat, при коливанні національного курсу в межах 6-11% (а не 12%, до яких майже дійшов гривневий курс в лютому), вартість квартир залишилася в основному колишньою, але він не заперечує, що на ринку є і такі гравці, які в терміновому порядку піднімають вартість на квартири спільно з рухом курсу.
"Ось імпортна основа в даному секторі, "вторичка", прирівнюється до 0, в будь-якій новобудові невелика і не може впливати на вартість. На вартість витрат на будівництво курсового варіювання в межах 6-11% впливати не можуть, а ось на вихідну ціну - вільно. Так як вихідна ціна залежить від цілого ряду різних факторів, не просто від ринку валют. Скажімо, окремі деловопери закладають в ціну новобудов не просто фінансові ризики, однак і ризик розстрочок, що зокрема можуть сильно впливати на підсумкову вартість квартир. Нерідко девелопери дивляться на інших забудовників, а за їх дій приймають рішення, що робити далі. Так і починає рости ціновий “сніжний ком”, що підняв одну і другу вартість.