Saturday, June 03, 2023

Євромайдан негативно впливає на нерухомість

недвижимость после евромайданаСьогоднішній «Євромайдан» негативно впливає на нерухомість у столиці України, за низкою обставин.

Продажі вже падають з кінця грудня минулого року, поділився Ігор Кушнір голова однієї з найбільших київських будівельних корпорацій «Київміськбуд». До того ж він зазначив, що обсяги продажів з кінця грудня до кінця перших чисел лютого, якщо порівнювати з аналогічним часом позаминулого та минулого років, упав у кілька разів.

На «вторинці», зі слів глави АПУ нерухомості Топала, за кілька січневих тижнів 2014 р. якщо порівнювати минулорічну статистику, обсяги угод впали виключно на 20%. «Цього року діє новий законопроект реєстрації квартир, що практично повністю «вбив» ринок вторинного житла», - пояснює затишшя в цьому секторі фахівець.

Новий законопроект про реєстрацію в принципі не торкнувся господарів квартир в новобудовах.

Цей момент, а також дорога іпотека - більше 30% щороку, і відсутність нормальних кредитних портфелів на вторинному житловому фонді призвели до того, що в 20013 році всередині ринку переважала нерухомість, куплена в новобудовах. За інформацією глави корпорації ARPA Артюхова, в минулому році 48% нерухомості було реалізовано на вторинному ринку, а 53%  у новобудовах. Дана мода з'явилася перший раз за останні сім років. До цього більше набували квадратні метри вторинного фонду.

Більшість київських деловоперів ввели нові моделі прихованих платежів. Зокрема, якщо клієнт вибирає розстрочку, не рахуючи пені та виплати по кредитній основі, після здачі квартири в роботу, він зобов'язаний також сплачувати компанії-забудовнику плату за оренду квартири.

На лівому березі столиці в ЖК "Садовий", який будує компанія "Укрбуд", розстрочка надається до введення будівлі в експлуатацію,  до кінця 2015 року. Однак при складанні та укладанні договору продажу-купівлі і внесення першого авансу вартість за метри квадратні не береться на облік. Людина купує лише невелику частку квартири.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: