Monday, June 05, 2023

Яка буде ціна на квадратний метр квартири у Києві?

какая стоимость одного метра квадратного квартиры в Киеве

Дивлячись на минулий місяць багато ріелторів міста Києва відзначили,

що ринок київської нерухомості зростає, навіть незважаючи на присутню в країні нестабільну політичну та економічну ситуацію. Крім того з урахуванням нестабільності курсу американської валюти ріелторам вдалося укласти понад 1400 договорів з купівлі-продажу київських квартир. Аналітики підрахували, що це на 130 відсотків більше, ніж за минулий рік. Рівно дванадцять місяців тому було продано в загальній складності 600 об'єктів житлової нерухомості. Ця інформація була днями надана консалтинговою компанією SV Development.

Одночасно з цим вартість одного метра квадратного київського житла трохи опустилася. З
повідомлення, опублікованого на одному з інтернет-сайтів нерухомості, стало відомо, що середня ціна житлової нерухомості на вторинному ринку, якщо брати в порівняння показник минулого року, стала менше на 0,3 відсотки, і зараз склала більше п'ятнадцяти тисяч гривень за метр квадратний. На первинному ринку нерухомості вартість одного метра стала нижче на 1,6 відсотків при її порівнянні з січнем 2013-го року.

Збільшення кількості угод, як стверджують багато експертів, стало наслідком того, що з першого числа поточного місяця в дію повинні були вступити зміни, які ускладнюють процес оцінювання житлового об'єкта. З цієї причини всі, хто планував продати або придбати квартиру в столиці, намагалися встигнути пройти процедуру оформлення всіх необхідних документів і укласти контракт раніше, ніж поправки до закону про нерухомості вступлять в силу. Згідно з схваленими поправками в законодавчих органах готової до продажу є лише та нерухомість, оцінка якої була вироблена виключно кваліфікованим працівником, в якого є відповідний дозвіл на здійснення оцінки. Однак усього в країні таких фахівців зараз налічується менше п'ятисот чоловік, хоча ще місяць тому цією роботою займалося більше десяти тисяч оцінювачів.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: