Friday, June 02, 2023

Ціни на квартири в Києві різко поповзли вниз

цены на квартиры в Киеве и их снижение

За результатами 2013 року ціни на квартири в Києві різко поповзли вниз,

на вторинному ринку ціни впали орієнтовно на 5-7%. Величезний спад цін, за традицією, переживає елітне житло. Найменше це торкнулося нерухомості бюджетного рівня.

Однак це офіційна інформація, яка повністю базується на первісній вартості. Яка в реальності відсоткова динаміка цін, вирахувати вкрай складно, так як справжні суми продажів і покупок сьогодні зафіксувати важко. Експерти впевнені, дисконт від справжньої вартості нерухомості у ході торгу міг дійти до 10%, або вище на кілька відсотків.

Не можуть врятувати сегмент нерухомості навіть нові законопроекти від держави - схвалені у вересні обмеження готівкового платежу в розмірі 150 тисяч гривень і нові правила з оцінки квартир, які вступили в силу в листопаді (сьогодні кожен продавець нерухомості повинен скористатися послугами оцінювача із сторони для визначення ціни на житлову нерухомість).

"Ми були впевнені, що ці нововведення пожвавлять ринок, і громадяни підуть купувати житло до набрання чинності нових законів, так як вони тягнуть за собою певні витрати. Але цього не сталося, навпаки осінь запам'яталася непроглядною тишею, що як правило, не властиво для цього часу року", - повідомив представник успішного столичного агентства нерухомості. З його слів, на початку вересня в порівнянні з минулим місяцем продажі в компанії скоротилися майже на 25%.

У компанії Realty стан справ ще сумніше: у листопаді на київській «вторинці» було здійснено 1103 угоди. Це майже на 35% продажів менше, ніж було реалізовано в кінці літа. «Пропали спекулятивні капіталовкладення, ніхто не намагається навіть купити квартиру з подальшим перепродажем. Відсотки за іпотечними пропозиціями по-старому захмарні, тому такі кредити українці просто не тягнуть».


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: