Friday, June 09, 2023

Елітна нерухомість в Королеві будується на руїнах стародавньої садиби

gjcenjxyj rdfhnbhs

У Королеві, розташованому в Підмосков'ї, ледь встигли «відвоювати» те,

що збереглося від Будинку Стройбюро, як несподівано елітна нерухомість почала зводитися на території, засадженої столітніми деревами, що є культурною пам'яткою, із-за розташованої на ній колись садиби XIX століття. А найгірше те, що про дане порушення законів відомо практично всім представникам влади даного регіону, але досі ніхто не вважає за потрібне розібратися зі всім, що відбувається. Варто зазначити, що в Києві, навпаки, культурні пам'ятники не тільки цінуються, але і охороняються, оскільки для будівництва елітної нерухомості є більш відповідні земельні ділянки.

У випадку з Корольовим, постраждалим архітектурним і історичним пам'ятником, стала садиба Прове-Каліш. Історія цього пам'ятника почалася з того, що Іван Карлович Прове, батьківщиною якого була Німеччина, в 1892 році будучи успішним промисловим працівником, купив велику ділянку землі, на якій для своєї дочки він вирішив звести будинок. Свою назву замок отримав від двох імен: перша назва від Адель (молодша дочка Івана), а друга була отримана після того, як Адель вийшла заміж. Таким чином, прямо посеред вікових сосен був побудований оригінальний дерев'яний будинок, що складався з двох поверхів і нагадував чи, то царський палац, чи російський терем.

«Зодчий, ім'я якого до наших днів не вдалося з'ясувати, легко поєднав у цьому будинку елементи національної російської архітектури, модерну, класицизму, а також деякі деталі в мавританському стилі, що в Росії є великою рідкістю», - розповідає Марія Миронова.

Краєзнавці розповідають, що цьому будинку довелося несолодко, особливо в період перебудови. Саме в цей час звідси почали зникати антикварні меблі, витвори мистецтва та рідкісні старовинні книги. Слідом за тим, як це почали обговорювати жителі, будинок повністю згорів. І тепер, на місці його останків, планується будівництво елітного житлового комплексу, хоча багато громадських організацій висловили готовність захищати і оберігати територію.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: