Friday, June 02, 2023

Купити житлову нерухомість за допомогою іпотеки стає простіше

З кожним роком зростає кількість громадян України,

яким вдалося придбати житлову нерухомість завдяки державним пільговим пропозиціям в кредитному секторі. Не беручи до уваги те, що така практика в Україні зовсім недавно почала розвиватися, вже зараз фахівці відзначають позитивні тенденції і високі показники в плані забезпечення власним житлом молоді.

Минулого тижня Геннадій Темник керівник Міністерства регіонального господарства, будівництва та розвитку оживив багатьох громадян заявою про те, що завдяки домовленості, яку вдалося досягти Україні з Китаєм, по здійсненню спільними зусиллями програми, створеної для можливості оренди житлової нерухомості, з'являться хороші шанси для купівлі житлового простору. Завдяки цьому потребуючі своїх квадратних метрів, отримають їх під три відсотки річних, із збереженням права викупу.

Як заявив Темник, ця програма отримала фінансування з національного бюджету на суму 18 млрд. доларів.

В результаті простих підрахунків вийшло, що з урахуванням цін київської нерухомості цих грошей цілком вистачить для активації житлових проектів, це приблизно 18 мільйонів метрів квадратних соціальної житлової нерухомості. Для порівняння можна навести такий приклад: у минулому році в країні в цілому вдалося здати приблизно 11 мільйонів метрів квадратних житла.

З урахуванням звичайної квартири в 70 метрів, житлова нерухомість становить приблизно 260 000 квартир, а враховуючи той факт, що в містах ціна будівельних робіт на порядок нижче, ніж у Києві, число вже побудованої нерухомості може бути в рази більше.

Згідно з інформацією, наданою Темником, для здійснення програми вже вдалося виділити 43 ділянки землі по всіх містах країни. Крім цього передбачається, що протягом поточного року залучать ще десять.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: