Friday, June 02, 2023

Експерти розповіли про те, яким у цьому році буде ринок нерухомості в Україні

Минулий рік став періодом значних змін, які перетерпів ринок нерухомості України,

і жорстких реформ. Саме у 2013 році уряд ввів три законодавчі реформи: податок на житлову нерухомість, новий порядок її оцінки та обмеження в розрахунках «живими» грошима не більше 150 тисяч гривень. Як заявили експерти з нерухомості, вже в 2014 році ми зможемо дізнатися, як ці реформи вплинуть на ринок. Але поки сторони у вигляді продавців і покупців, а також посередники, даючи супровід угодам, не можуть звикнути до нових правил, які з самого початку викликали критику.

Приміром, обмеження у розрахунку готівкою в загальній складності може підвищити ціни на ринку нерухомості України до 2 відсотків, хоча наводити точні показники можна буде тільки після закінчення фінансового року. Ірина Луханіна, керівник агентства "Благовіст", розповіла, що на подібне обмеження, яке діє з першого дня осені минулого року, ринок відреагував особливою активністю в передостанньому і останньому місяці літа, на зміну якій восени настало затишшя, оскільки всім учасникам ринку потрібно було звикнути до оновленої процедури розрахунків. Всі банківські структури в той час були не готові до особливостей операцій з купівлею-продажем. Банки пропонують перераховувати гроші з банківських розрахункових рахунків на інші рахунки, однак є ризик того, що угода затягнеться, а покупець або продавець за цей час передумає. Це, за словами Луханіної, залишає місце для шахрайських дій. Зараз же важливо максимально убезпечити ринок нерухомості від будь-яких незаконних дій, які можуть мати місце через утворення нових прогалин у законодавстві. Тому фахівці рекомендують всім покупцям і продавцям здійснювати операції виключно під контролем спеціалізованих працівників.

Противники нової процедури оцінки житлової нерухомості вже неодноразово говорили, що недолік сертифікованих оцінювачів може заморозити ринок. Але Костянтин Черниш, головний український оцінювач, стверджує, що нововведення не стануть причиною подорожчання послуг з оцінки, які на даний момент коштують продавцям житла в 300 гривень. Як каже фахівець, про наслідки прийнятих реформ можна буде дізнатися вже в останній місяць зими - в перший місяць весни. Поки ж оцінка проводиться у відповідності зі старим порядком, що не може не радувати тих, хто не встиг купити-продати нерухомість до прийняття реформ.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: