Friday, June 02, 2023

Зміни які можна очікувати у сфері нерухомості в новому 2014 році

На ринку нерухомості минулий рік був роком реформ та нововведень.

Проте поки що не всі учасники цієї платформи відчули на собі переваги та недоліки запроваджених законодавчих змін. До того ж не всі встигли повністю зрозуміти чого чекати від запроваджених реформ і до яких наслідків вони можуть призвести. Серед основних нововведень на цій арені в минулому році були: введений податок на житло, нові способи його оцінки і ліміти на розрахунки готівкою до 150 000 гривень.

Важливим завданням є оцінка сучасного стану на рику нерухомості, та змін до яких призвело запровадження нових законодавчих змін. Це необхідно для того, щоб прогнозувати ймовірні зміни і таким чином уникнути непередбачуваних ризиків пов’язаних із недосконалим розумінням всіх нюансів зазначених вище нововведень.

Приблизно в середині цього року на ринку нерухомості стане більш помітним вплив вищезгаданих нововведень, тому що ще не всі учасники ринку нерухомості зіткнулися з процедурами пов’язаними з вказаними реформами.

Досі залишається  невирішеною проблема, пов’язана з тим, що нова хвиля податків і обмежень не повністю зрозуміла більшості, особливо тим, хто ще не зіткнувся із зазначеними пунктами. Тому варто бути уважнішими до цих питань, щоб грамотно спланувати свою діяльність на ринку нерухомості, відповідно до нових вимог з урахуванням усіх можливих ризиків і непередбачуваних обставин. А саме необхідно звернути увагу на те, що ліміт на сплату готівкою збільшує вартість житла приблизно на 1–2%, що є одним із факторів який може істотно впливати на початкову вартість об’єктів нерухомості. Провідні ріелтори прогнозують відносну стабільність цін на нерухомість і стверджують, що зростання цін на об’єкти нерухомості в Україні може спричинити лише стрімке покращення умов кредитування чого точно не передбачається у найближчому майбутньому, а тому немає підстав для хвилювання.

Проте достовірно проаналізувати імовірні зміни можна буде приблизно в кінці поточного фінансового року. Йдеться про підвищення уваги щодо адаптації і пристосування до нової процедури розрахунків. Судячи з останніх новин ще не всі суб’єкти готові до нових правил проведення операцій з купівлі-продажу нерухомості. А ті хто пропонує переказ грошей на рахунок, в свою чергу, відкриває можливості для корупції і махінацій в цій сфері. До того ж ситуацію ускладнює недостатня база кваліфікованих фахівців з відповідними сертифікатами, що може виступати як стримуючий фактор на реформованому ринку нерухомості.

Також прогнозується  подорожчання послуг пов’язаних з оцінкою нерухомості.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: