Tuesday, May 30, 2023

Як заробити на новобудовах?

Існують різні стратегії побудови бізнесу на нерухомості. Одна з них - стратегія новобудов.

Це покупка і перепродаж різних об'єктів-швидкий вхід, швидкий вихід з проекту з отриманням прибутку.

Розглянемо стратегію нарощування капіталу за допомогою пайового будівництва. Вона підійде математикам, економістам, інтровертам - тим, хто любить цифри і не любить спілкування з людьми. Це не рулетка і не ринок акцій, це точний розрахунок, де потрібно розрахувати правильну точку входу і правильну точку виходу з проекту.

Отже, є забудовник, який планує побудувати будинок. У нього є земля під забудову, дозвільна документація, необхідні контракти, проект будівництва.

Пропозиція виходить на ринок

Щоб почати будівництво, забудовнику необхідно зібрати 20-30% грошей від загальної вартості проекту. І на фазі котловану відбувається продаж квартир дуже дешево.

Далі починається будівництво до певного рівня. У цей момент ціни злітають і об'єкти продаються дорожче.

Якийсь час вартість утримується, поки не будуть допродані всі квартири, так зване плато. Ця схема повторюється ще кілька разів, зокрема перед здачею будинку і може бути після здачі - залежить від забудовника.

Ці стрибки цін можна відстежити. Вони не пов'язані зі зростанням цін на ринку нерухомості, вони пов'язані з реалізованістю самого проекту. Класика стратегії полягає в тому, щоб зловити різке зростання.

Увійти перед стрибком, вийти перед плато і протягом плато знову увійти в проект.

Як відстежити цей графік?

Необхідно щодня моніторити кілька проектів забудовника паралельно з об'єктом покупки. Зазвичай у забудовників їх кілька на різних рівнях будівництва - на рівні котловану, на рівні, наприклад, четвертого поверху, на рівні восьмого поверху. І однакові студії на кожному етапі будуть коштувати по-різному. Якщо ж квартира купується для здачі в оренду, купувати її варто на рівні здачі об'єкта.

У цьому випадку буде помилкою вважати, що на рівні котловану покупка буде вигідніше, тому що протягом усього терміну будівництва необхідно виплачувати іпотеку. Плюс ще втрачається можлива оренда за весь цей час.

Правила вибору забудовника

Повинні бути всі необхідні документи:

  • акредитація в банку з державною участю на видачу іпотек;
  • статут;
  • свідоцтво про взяття на податковий облік;
  • виписка;
  • дозвіл на будівництво;
  • проектна декларація на новобудову;
  • проектне фінансування у забудовника має бути від надійного банку.

Термін будівництва залежить від технологій, плюс один рік на форс-мажор. Панельні будинки зводяться в основному за 7-19 місяців. Монолітно-каркасні-1,5-2 роки. Цегляні — 2,5 роки.

Обов'язкова перевірка сайту забудовника, відгуки клієнтів. Подивіться в якому стані вже здані будинки. Якщо все в порядку, працює ліфт, влаштований двір - можна розглядати кандидатуру. Якщо є можливість, не зайвим буде поспілкуватися з мешканцями, дізнатися їх думку про забудовника.






Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: