Tuesday, May 30, 2023

Як правильно обрати земельну ділянку під будівництво?

Вибір і покупка ділянки під будівництво – справа дуже серйозна і відповідальна. Перед тим, як зробити покупку, важливо врахувати багато нюансів.

Загальний вигляд

Якщо земля на ділянці знаходиться на одному рівні, без крутих схилів, то почати будівництво буде простіше, територію не доведеться готувати, вирівнювати.

Площу, на якій земля зі складним рельєфом, має крутий схил - доведеться ретельно готувати під будівництво: потрібно буде вирівнювати, або продумати такий варіант будинку, щоб можна було підкреслити природний ландшафт. І відповідно, при цьому варіанті вже знадобляться додаткові витрати.

Комфорт

До зручностей можна віднести те, наскільки близько ділянка знаходиться від дороги, чи не буде проблем, щоб до неї дістатися. Навіть якщо у вас є автомобіль, все одно дуже важливо, щоб неподалік була зупинка громадського транспорту.

Наявність поблизу магазинів, аптек, лікарень також буде великою перевагою.

Комунікація

Обов'язково уточніть, проведені комунікації: подача води, наявність газопостачання, чи є можливість пробурити свердловину, колодязь тощо. Потрібно розуміти, що не завжди можна пробурити свердловину, так як підземні води можуть знаходитися досить-таки глибоко. Відповідно, облаштування такої свердловини буде коштувати дорого. Саме тому подібні ділянки продаються за низькою вартістю.

Якщо ж всі комунікації підведені, то це величезний плюс для майбутнього власника.

Розташування ділянки

Перед тим як звести будинок на ділянці потрібно продумати, як його розташувати так, щоб він не загороджував сонячне світло. А якщо в майбутньому ви плануєте облаштувати город, то потрібно щоб будинок і його не загороджував.

Якщо ділянка знаходиться під ухилом, то дізнайтеся у сусідів, чи розчищаються взимку дороги, і чи можливо проїхати на авто. Заодно буде привід познайомитися з майбутніми сусідами.

Великою перевагою буде, якщо недалеко від земельної ділянки є ліс. Але добре, якщо він розташований на відстані не ближче 300-500 метрів, інакше комахи можуть здолати.

Деякі ділянки під забудову можуть продаватися за дуже заниженою ціною. Від чого ж це залежить?

На це впливають багато факторів, які згодом можуть доставити майбутньому власнику житла ряд проблем. Тому, щоб уникнути цього, обов'язково потрібно з'ясувати всю інформацію про ділянку:

  • уточніть, чи немає поблизу заводів та інших промислових об'єктів;
  • дізнайтеся, що було раніше на місці продаваної ділянки;
  • зверніть особливу увагу на якість ґрунту;
  • поцікавтеся наскільки щільно заселений район;
  • дізнайтеся, яка екологічна обстановка в даній місцевості.

Ґрунт

Стосовно ґрунту і його якості, то тут потрібно провести дослідження до покупки. Характер ґрунту важливо з'ясувати для того, щоб визначити який тип фундаменту використовувати під будівництво будинку. Бувають навіть випадки, коли фахівці, провівши дослідження ґрунту, радять його повністю замінити, так як він не відповідає нормам. Але не варто відразу відмовлятися від покупки ділянки, якщо стан ґрунту не ідеальний.

Важливо також з'ясувати наскільки близько знаходяться ґрунтові води. Якщо рівень високий, то можливо, що в підвал або льох, постійно буде просочуватися вода. Так само це дуже буде впливати на загальний вигляд будинку.

Ніколи не поспішайте з покупкою земельної ділянки. Розгляньте кілька варіантів, оцініть майбутні витрати і тільки потім робіть вибір.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: