Friday, March 29, 2024

Типи квартир і їх характеристики

Вибір квартир і будинків на сучасному українському ринку зараз не дуже різноманітний, але багато людей, коли доводиться вибирати майбутнє місце проживання, губляться і не можуть вибрати житло грамотно.

Опинившись в такій ситуації, люди роками живуть там, де їм не подобається. Саме тому необхідно розбиратися в типах квартир.

Відкрите планування

Квартири з відкритим плануванням характеризуються поділом однієї кімнати на кілька секторів. Наприклад, в одному приміщенні можуть перебувати кухня і вітальня кімната. Це дуже зручно, якщо у квартирі є трохи місця, але господар хоче використовувати його по максимуму.

Незважаючи на це, відкрите планування завжди шумне. Починаючи процес готування їжі, можна розбудити людину, сплячу в цій же кімнаті, але не тільки гуркотом, а ще й запахами, які можуть бути неприємними.

У такій метушні просто неможливо усамітнитися і зайнятися своїми справами. Незважаючи на недоліки, відкрите планування часто виглядає красиво і елегантно, до того ж, значно економить місце в квартирі.

Закрите планування

Хорошим прикладом закритого планування є викуплена якою-небудь сім'єю комунальна квартира: широкий коридор, спальні відгороджені від гардеробу та інших кімнат, вітальня не з'єднана з кухнею.

Головною перевагою такого планування - є свобода. Кожен може знайти собі в такій квартирі місце, речі не будуть мішатися. Але підтримувати чистоту в такій квартирі - нелегка справа.

Сталінки, хрущовки, брежнєвки

Квартири можна поділити і за іншим принципом. Сталінки, що будувалися протягом 35 років, починаючи з 30-х років минулого століття, відрізнялися надійністю і хорошою звукоізоляцією за рахунок цегли. На жаль, ліфтів в таких будинках не було, але в більш престижних сталінках з 5-7 поверхами він все-таки зустрічався.

Хрущовки вважаються бюджетним житлом із-за поганої звукоізоляції. Масове їх будівництво почалося в 60-х роках двадцятого століття. Однак, відсутність сміттєпроводу в будинку і ліфту, не має покупців до купівлі таких квартир і донині.

У 80-х роках вже будувалися будинки з сміттєпроводами, широкими сходовими майданчиками, горищами й ліфтами. У народі їх прозвали “брежнєвки”. Вважаючись поліпшеними будинками, вони популярні досі і привертають увагу багатьох покупців.

Збираючись купити або взяти в іпотеку житло, необхідно брати до уваги багато аспектів: звукоізоляцію, висоту стелі, ширину кімнат, наявність ліфта, балконів, кількість кімнат.

Звертаючи увагу на всі перераховані вище дрібниці, проблема вибору житла не доставить абсолютно ніяких труднощів.






Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: