Friday, June 09, 2023

Як заробити на оренді нерухомості?

Вкладати кошти в придбання нерухомості останнім часом стає популярним способом інвестування капіталу. Це робиться з метою подальшого отримання прибутку. Дохід від придбання житла в нових будинках, у порівнянні зі старим фондом, є максимально можливим.

При аналізі ринку нерухомості відзначається ряд обставин, які необхідно врахувати, вирішивши придбати житлове приміщення в новому будинку, з точки зору рентабельності на майбутнє.

На що варто звернути увагу?

В першу чергу, не завжди рентабельно придбання житла на етапі будівництва. Готове приміщення буде здано в експлуатацію, в кращому разі через рік або два. Весь цей час житло не приноситиме користі. А потім воно потребуватиме проведення ремонтних робіт, облаштування, придбання меблів. Тільки після виконання цих заходів можна говорити про здачу житла в оренду з метою отримання прибутку.

Провівши приблизні розрахунки, виходить наступне. При місячній вартості оренди в 8000 тисяч гривень, одержуваний доход за календарний рік складе 96000 гривень. За два роки це близько 180000 тисяч. Тому часто вигідніше спочатку придбати житлове приміщення в готовому будинку (хоч його вартість вища, ніж на етапі будівництва) і відразу здати його в оренду, щоб швидше окупити вкладені кошти.

Другим важливим фактором, є місце придбання житла. Нерухомість в центрі коштує в рази більше. Термін окупності її буде тривалим. При цьому, різниця в орендній платі, порівняно з житлом в спальному районі або на околиці, не така значна. Окупити вартість приміщення у центральному районі буде складніше і займе більше часу. Купуючи приміщення на відстані від центру, можна уникнути завищення його вартості за розташування в історично значущому місці. При цьому, реально років за десять повністю окупити дану покупку і почати отримувати чистий прибуток.

Затребуваність житла залежно від його типу

Слід врахувати і габарити житла. Найбільшою популярністю на ринку оренди нерухомості користуються:

  • квартири, що складаються з однієї кімнати;
  • квартири-студії.

Знайти охочого зняти двох, трьох, або навіть чотири-кімнатну квартиру набагато складніше. При цьому збільшення кількості кімнат на орендній платі відображається не сильно. А ось витрати з утримання нерухомості зростають пропорційно її площі, підвищується плата за утримання, опалення та інші послуги.

Купуючи житлове приміщення, слід орієнтуватися на запити потенційного орендаря. Район з несприятливою криміногенною обстановкою навряд чи приверне увагу сімейні пари, студентів або сім'ї з дітьми. Розвинена інфраструктура, наявність дитячих садків, шкіл, парків, культурно-розважальних дитячих центрів буде цікаве сім'ям з дітьми. Саме вони в основному орендують нерухомість на тривалий термін і стають сумлінними орендарями.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: