Tuesday, January 31, 2023

Чи варто росіянам хвилюватися за свої квартири в Украаїні?

Сьогодні багато росіян хвилюються за свої квартири в Україні, а це не просто так. У зв'язку з усіма пристрастями і перестановкою влади, керуючих органів та їх заступників може статися всяке, тому ми звернулися за допомою експертів і спробуємо всіх заспокоїти, або навпаки. Найбільш неоднозначний в країні законопроект про люстрацію торкнеться всіх корумпованих політиків, а не вітчизняних ділових людей. Поряд з цим, жителям російської федерації в столиці та за її межами належить більше 50 тис. різних видів квартир і заміських будинків. У Києві знову говорять про зміни в законах. Ми з'ясовували у фахівців ринку нерухомості України та деяких чиновників, квартири може зачепити законопроект про люстрацію, якщо він буде схвалений.

Багато росіян хвилюються за свої квартири в Україні і даремно, так як фахівці кажуть, що ні один об'єкт нерухомості не потрапить під удар. Тому давайте більш детально розглянемо на перший погляд незрозумілий термін «люстрація» і що міститься в цьому законі. Новий закон про люстрацію вже багато разів виносився на обговорення в країні з 2005 року, проте в наші дні тільки почав динамічно наближуватися до мети із-за останніх політичних подій в країні. З учорашнього виступу голови національної партії "УДАР" Віталія Кличка, стало зрозуміло, що всі, хто має відношення до незаконних дій, понесуть суворе покарання, а слідчі органи країни чекають переформування. Подібний досвід має Латвія, Чехія, Естонія, Угорщина, Румунія. Як пояснив генеральний директор державного Центру національного консалтингу Денисенко, мова йде про певну люстрацію квартир і дач продажного керівництва держави. Ось вам прямий приклад, ні що інше, як "Межигір'я", штаб-квартира президента в селищі Нові Петрівці, тут він влаштувався ще в далекому 2002 році. "Всі інші знаходяться під державними законами. Адже ми тверезо мислимо і турбуємося про країну, щоб самим активізувати відтік федеральних коштів з Києва", - розповідає аналітик.

Чому росіяни хвилюються за свою нерухомість в Україні, адже якщо всі документи в порядку немає сенсу хвилюватися. До того ж російським громадянам належить в країні близько 50 тис. різних типів нерухомості, невелика частка з яких стосується курортного сегмента на кримському півострові. З ним погодився в.о. екс-міністра країни Уманський. "Я точно знаю, що це не буде мати ніякого відношення до бізнесу. Це стосується продажних політичних діячів. У зв'язку з чим можна заспокоїти всіх громадян, що займаються бізнесом у нашій країні. Українська нова всенародна політична влада зробить все можливе, щоб залучати нових інвесторів та заохочувати їх діяльність в Україні", - розповів колишній міністр. Також, за роз'ясненням голови групи з надання інформативних послуг в секторі нерухомості EY в країні Кекуха, ніяких взаємин в плані поділу ринку, тим більше за українським статусом, ця поправка не має. "Що стосується сектора формування ринку, на сьогоднішній день, не дивлячись на найтяжчу фінансову прірву, не видно причин для неспокою вкладників, - розповів аналітик. - Тим більше, якщо взяти до уваги євроінтеграцію і заяви американських чиновників, щодо грошової допомоги країні для балансу, ми добре оцінили потенціал формування ринку в швидкій перспективі". Росіяни переживають за свої квартири в Україні, хоча вони не володіють самими дорогими об'єктами. За оцінками керівника всесвітньої компанії нерухомості Gorgon Стаса Зінгеля, російським громадянам належить близько 50 тис. об'єктів. Тут найменша ціна нерухомості варіюється від 30 тис. доларів за маленьку квартирку в типовому будинку до 120 тис. доларів і більше в секторі заміської нерухомості. Головний попит припав на звичайне житло класу люкс, яке розташоване в престижних житлових комплексах.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: