Tuesday, May 30, 2023

Як вигідно і без проблем купити земельну ділянку?

Почнемо з самої гострої теми: як вигідно і без проблем придбати земельну ділянку, щоб не «кинули» і щоб там можна було будувати будинок і комфортно жити.

Кожен житель мегаполісу або маленького міста, що думає про настільки велике придбання як житлового об'єкту, а особливо про заміський будинок, повинен ясно усвідомлювати, що якими б цікавими не були пропозиції ріелторів, які пропонують фешенебельні заміські будинки, він потрапляє в область високого ризику. І ви не даремно втратите час, до того, як вручити свої чесно зароблені великі гроші, якщо добре ознайомитеся з "граблями" на які постійно наступають багато клієнтів так званих девелоперів. А все із-за поспіху, низької ціни, гарного місця розташування ділянки. Звичайно, будь-який обдурений чоловік спочатку просиджує тиждень в інтернеті, вишукуючи всілякі пропозиції та оцінюючи свої майбутні витрати, і з кожним днем усвідомлює, що вже не купить бюджетну дачку біля річки.

Потім починаються активні дії у вигляді дзвінків компаніям і різним представникам агентств нерухомості. І раптом як манна небесна, падає пропозиція вашої мрії, господар відлітає жити в іншу країну і йому потрібно терміново продати свій земельний пай у річки. Ціна безсоромно низька, а ми замість того щоб все перевірити, одразу купуємо. Потім результат шахрайської п'єси може обернутися тим, що ви купили повітря, а може виявитися, що ділянку купили ще п'ять-шість чоловік. Як би там не було і скільки б ви не витратили на «будинок мрії», грошей не повернути і заповітне заміське містечко, де ввечері співають солов'ї, а зранку будять жаби, залишиться тільки мрією. І добре якщо ви не зіткнулися з кредитними зобов'язаннями. Прикро, звичайно, тому потрібно обережно вибирати будь-які житлові об'єкти і навіть порожню землю під забудову, адже є ймовірність купити «елітне повітря».

Які проблеми можуть виникнути при купівлі земельної ділянки?

Солідний забудовник, перш за все, організовує всі комунікації до будинків за свої кровні. Якщо бачите, що будинки вже побудовані, а газ, світло, та інші джерела повноцінної життєдіяльності людини відсутні, то варто занепокоїтися. А коли вам запропонують за певну суму купити землю з будинком, а потім ще додатково доплатити за проведення комунікацій, то знайте, що ніколи в селищі не буде світла, води і газу. У більшості випадків такі забудовники з юридичної сторони навіть не мають права на підведення комунікацій, а засудити їх складно.

Як уникнути типових проблем і вигідно купити земельну ділянку? Перш за все, що повинно насторожувати - це коли немає документів на нерухомість. Скажімо, ви просите надати деякі документи (кадастр тощо), продавець каже, що всі бланки в БТІ і він їх незабаром забере, швидше за все, вже завтра, а точно до кінця тижня.

У даний момент треба внести всю ціну за попередньою угодою купівлі, а всі бланки, засвідчують, що будинок належить саме цьому продавцеві, що земля є в державному реєстрі.

За такою, відверто сірою методикою, діють багато продавців. І навіть якщо людині пощастить, вона не зустрінеться з відвертими шахраями, побудує красиву дачу на ділянці, то чекати документи на землю можна до старості, на жаль.

Само собою ми вибухові істоти і для цього покликані суди і нотаріуси, тільки чи потрібні вони нам? Мало того, що вклали готівку, так ще й загрузнути в судовій тяганині не вистачало.

Є і така версія розв'язку спору: сприятлива - документи, нехай не відразу, але все таки будуть, а шахрайська схема - раптом виявиться, що колишній продавець до ділянки не має відношення. Таке буває, як правило, з таких причин, скажімо, якщо колись змінився власник.

І ось тут новий господар почне розбиратися з тими, хто вже придбав ділянку. Але все як у каруселі працює в одну сторону - знову трата грошей. Ніколи не будуйте будинок, не маючи відповідних документів на землю.

Якщо купуєте в Києві житлову нерухомість або заміський будинок, може вільну ділянку під забудову, зверніться в агентство або до надійного продавця, так, ви трохи переплатите, але не залишитеся з «носом» замість будинку.

Висновок, вигідно і без проблем придбати земельну ділянку можна тільки за однієї умови - з підведеними комунікаціями, оригінальними документами і у добросовісного забудовника з репутацією. Інакше велика ймовірність проблем і обману.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: