Tuesday, May 30, 2023

Нерухомість в Чехії, як купити?

Поетичне порівняння Чехії з серцем Європи не варто відносити тільки до розряду художніх перебільшень.

Розташована в самому центрі Європи Чехія стала символом стабільності, спокою, гармонії і розміреного плину життя. Сьогодні Чехія вважається однієї із самих сприятливих країн Європи. І при визначенні індексу стабільності враховуються не тільки традиційні критерії, такі як: рівень економічного розвитку, якість життя, але і нематеріальні. Кожен, хто хоч раз відвідав Чехію, зрозуміє, про що мова...

Нерухомість Чехії приваблива за кількома показниками. По-перше, ціни та податки на нерухомість, вартість життя в Чеській республіці значно нижче в порівнянні з показниками в інших європейських країнах. По-друге, інвестиційна привабливість ринку нерухомості Чехії, після вступу країни в ЄС, безсумнівна. Як відзначають партнери компанії «Центр нерухомості» в Празі, рівень попиту на чеську нерухомість вже помітно підвищився, що вже спричинило і збільшення динаміки зростання цін. Так, якщо нормальний показник зростання цін для чеського ринку нерухомості був на рівні 5-7% на рік, то за підсумками 2017 року подорожчання склало близько 20%.

І це не дивлячись на те, що в Чехії активно розвивається будівельний ринок. За офіційними даними за останній рік приріст будівельного сектора склав близько 30%.

Іншими словами, привабливість і вигідність вкладень у чеську нерухомість безперечна. Але вкладати гроші в чужій країні, не знаючи її законів, специфіки, погодьтеся – авантюра. Тим більше, що потенційний покупець з України, чимало вражений сформованій системі роботи з покупцями в Чехії.

Чеська нерухомість - з чого почати?

Перш за все, потенційний покупець нерухомості в Чеській республіці повинен чітко визначитися, який саме об'єкт він хоче придбати. І в даному випадку фраза «повинен чітко визначитися» має набагато більшу вагу, ніж просто початок розмови про майбутню покупку. Пояснимо, про що йдеться. Справа в тому, що про звичні для наших співвітчизників розвернуті інформаційні консультації на тему: «Що вигідніше, в якому районі і престижніше купити, як краще вчинити» тощо, в Чехії доведеться забути. Розмова з потенційним покупцем в чеській ріелторській компанії починається з питання: «Ви вже знаєте, що і як саме ви хочете придбати?»

Не складно здогадатися, що відповіді на це елементарне, на думку чеських ріелторів, питання у більшості потенційних покупців з України немає. А значить на цьому і розмову можна вважати закінченою. І в другому, і в третьому агентстві ситуація буде розвиватися за таким же сценарієм. Нічого дивного в цьому немає - такий порядок роботи чеських ріелторських агентств, або, як вони там називаються - канцелярій. Інформація – це той самий товар, який в Чехії коштує дорого. Про існування інших схем роботи, чехи, які цінують свій особистий і робочий час, не замислюються.

Конфлікт інтересів та неможливість знайти спільну мову у даному випадку призводить до того, що наші співвітчизники, поїхавши в Чехію по туристичній путівці і вирішили одним пострілом убити двох зайців – відпочити і зібрати інформацію, пов'язану з купівлею нерухомості, повертаються розчарованими.

Таким чином, потенційний покупець в цій країні повинен чітко зрозуміти, що одного бажання придбати нерухомість для українського громадянина недостатньо. В Чехії необхідно їхати вже максимально підготовленими. А отримати всі відповіді на основну частину питань можна вже тут.

Мета придбання нерухомості в Чехії

Покупців з України можна розділити на три категорії.

До першої категорії належать ті, хто побував в країні не один і не два рази, має знайомства, а може бути і родичів в цій країні, володіє необхідною кількістю інформації. Такі покупці нерідко розглядають Чехію, як місце постійного проживання.

До другої категорії можна віднести тих, хто розглядає чеський ринок нерухомості, як майданчик для вигідного придбання та ведення бізнесу.

І, нарешті, сама численна третя категорія, до якої відносяться ті, хто взагалі не знає, що саме вони хочуть придбати.

Практика показує, що незалежно від того, до якої з перерахованих вище категорій належить кожен покупець окремо, є схема, за якою більшість воліє діяти.

Логічніше і розумніше для початку буде придбати найменш капіталомісткий об'єкт, який в свою чергу є найбільш ліквідним. Пройде певний час, який можна назвати періодом адаптації, і новоявлений власник нерухомості в Чехії, оцінивши всі переваги володіння нерухомості в цій країні, прийме зважене і обдумане рішення про покупку іншого, більш відповідного об'єкта.

Отже, другим етапом, як правило, стає придбання більш обдуманих і відповідно дорогих об'єктів – квартири більшої площі, заміського будинку, таунхаусу, земельної ділянки з метою будівництва.

Порядок придбання нерухомості в Чехії

Нерезиденти можуть придбати нерухомість як юридична особа.

Яка саме це буде фірма - також необхідно вирішити заздалегідь. Це може бути фірма, мета створення якої - виключно покупка нерухомості. На перший погляд може здатися, що саме такий варіант повинен використовуватися покупцями-іноземцями найбільш часто. Проте, зважуючи всі «за» і «проти», покупці нерухомості приходять до висновку про те, що створена фірма може і повинна працювати, приносити дохід своєму власнику.

Тим більше, що предмет початкового інтересу – нерухомість, яка наводить на думку про рід діяльності фірми. Це може бути, наприклад, здача в оренду наявної нерухомості, як апартаментів. Тим більше, що самі чехи неохоче здають свої квартири в оренду іноземним громадянам. Мінімальний термін оренди починається з одного року і більше. Слід зазначити, що проблем з обслуговуванням фірми не буде – оскільки це питання можна обумовити окремо при реєстрації.

І, нарешті, третій варіант – коли реєструється фірма, власник якої переслідує розвиток свого українського бізнесу на чеській території - будівництво, туризм, ресторанний бізнес, торгівля тощо.

Для того щоб визначитися, який саме варіант підійде потенційному власнику фірми і покупцеві нерухомості, а також зареєструвати цю фірму - не обов'язково виїжджати з вашого міста.

Процес покупки нерухомості в Чехії лише на перший погляд може здатися складною і тривалою за часом процедурою. Але це тільки на перший погляд – оскільки всі питання вирішувані. І затрачений на їх рішення час не можна порівняти з перевагами володіння нерухомістю в цій країні і відкритими для інвестора перспективами.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: